Pomóżmy dzieciom w Przewłoce otworzyć ich umysły

Celem projektu jest zebranie pieniędzy na szeroko rozumiane kreatywne zabawki. Chcę zakupić różne pomoce edukacyjne, które pozwolą dzieciom pobudzić drzemiące w nich pokłady świetnych pomysłów.Alicja Bylicka, pochodzi z Parczewa, mieszka i studiuje we Wrocławiu. Zostałam Wspomagaczem Kreatywności.

 - Brzmi fajnie i ciekawie? Ty też możesz nim zostać! Przyłącz się do mnie i pomóż obudzić zapał, zaangażowanie i twórczość w dziecięcych umysłach. 

 Jak powiedział Frank Zappa: „Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.”                    

Pomóżmy więc wspólnie dzieciom z Zespołu Placówek Szkolnych w Przewłoce, wsi w województwie lubelskim, otworzyć ich umysły. 

Chociaż to mała społeczność uczniowska, to jakże fajna – ciekawa świata, pełna marzeń, talentów i energii do działania. Warto więc dać im coś od siebie, nawet jeśli nie jesteśmy stąd czy ich nie znamy.

Kreatywność i jej rozwój u najmłodszych jest bardzo ważny w trakcie całego ich dorastania. Powstają już nawet specjalne programy dla dzieci uczące je niesztampowego myślenia, skutecznej komunikacji i umiejętności pracy w zespole oraz prezentowania efektów swoich działań. Warto jednak zacząć od przyjemnej zabawy w przedszkolu, która też może być bardzo efektywna dla rozwoju.

 Takie pomoce jak na przykład ciastolina, plastelina i modelina czy piasek kinetyczny pozwolą ulepić dzieciom swoje marzenia. Kolorowe pisaki czy ozdobne papiery zostaną wykorzystane nie tylko do przygotowania kartek na świąteczne kiermasze, ale także do rozwoju wyobraźni i umiejętności plastycznych.  Taki niezbędnik plastyczny będzie również doskonałym wsparciem dla działającego przy szkole koła wolontariuszy, które przygotowuje różne prace na kiermasze dobroczynne i bierze udział w akcjach na rzecz potrzebujących.

 Wierzę, że z Waszą pomocą jeszcze przed końcem czerwca, przed końcem roku szkolnego, kreatywne zabawki trafią do szkoły i zaczarują uczniów.

 Jeśli uda nam się zebrać ponad 100% zakładanej kwoty zakupimy jeszcze więcej materiałów, które z pewnością przyniosą dzieciom jeszcze więcej radości i uśmiechów.

 Wspierający otrzymają nagrody, które wybrali, w ciągu dwóch tygodni od zakończenia akcji.  

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu drogą e mailową alicja.bylicka@onet.pl 

 

 

 Link do wsparcia projektu

https://polakpotrafi.pl/projekt/otwieramy-umysly