Afera na cały kraj. Już przesłuchują w sprawie nagrania rozmowy z weterynarzem

Pow. Parczew: Parczewska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie propozycji podmiany próbki świńskiej krwi.Prokuratura Rejonowa w Parczewie wszczęła dochodzenie dotyczące lekarza weterynarii, zajmującego się zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń (ASF).

 

10 września weterynarz świadczący usługi na rzecz Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej zadzwonił do dziennikarza Wspólnoty Parczewskiej. Wybrał numer przez pomyłkę, bowiem redaktor nosi identyczne nazwisko jak rolnik, do którego lekarz miał pojechać i pobrać krew od jego świni. Zaproponował oddanie do badań krwi od innej świni.

 

 Redaktor przesłuchany w sprawie weterynarza

 

– W czwartek (20 września - przyp.red.) wszczęliśmy śledztwo w kierunku niedopełnienia obowiązków przez lekarza weterynarii – informuje Grażyna Rudko, zastępca Prokuratora Rejonowego w Parczewie. – Postępowanie to skutek publikacji prasowej, a także zawiadomienia, złożonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Parczewie - dodaje prokurator.

 

Także w czwartek redaktor Andrzej Dejneka został przesłuchany w tej sprawie przez policję. Dostarczył też organom ścigania płytę z nagraną rozmową.

 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).