Jury przyznało pierwszą nagrodę Paulinie Bortniczuk, z ZSP Parczew. Po prawej stronie modelka z wykonaną przez Paulinę fryzurą. Fotograf: Andrzej Dejneka

Konkurs fryzjerski wygrały parczewianki

Temat tegorocznego, czwartego Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego brzmiał: "Na fali niepodległości – fryzury i styl dwudziestolecia międzywojennego".Konkurs był okazją do rozwijania indywidualnej kreatywności uczniów i umiejętności fryzjerskich oraz poczucia piękna, harmonii i gustu estetycznego.

W ramach doradztwa zawodowego w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie gościli uczniowie z parczewskich szkół podstawowych. Mogli oni zobaczyć proces powstawania fryzur i stylizacje XX-lecia w wykonaniu przyszłych adeptów fryzjerstwa.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas fryzjerskich z Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim, Krasnymstawie i Parczewie, a także Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych w Lublinie, Technikum "Lider" w Lublinie, Zespołu Szkół w Puławach, Zespołu Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Praktycznego w Garwolinie.

Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Parczewie, "Centrum Motoryzacji"- Janusz Zieliński, Huta Szkła – Tadeusz Wrześniak, Drogeria "Natura", sklep fryzjerski: "Fale, Loki, Koki", Drogeria "Jasmin", Galeria Urody "Marlena", Rada Rodziców w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie.

Wyniki międzyszkolnej rywalizacji:

I miejsce - Paulina Bortniczuk - ZSP Parczew
II miejsce - Paulina Szabała - ZSOW Lublin
III miejsce - Ani Ghazaryan - ZSZ Opole Lubelskie
Wyróżnienie otrzymała: Paulina Machowiec - ZSOW Lublin