Szkoleniowe, testowe głosowanie na tabletach przed piątkową sesją.

Elektroniczna rada miejska

Na piątkowej sesji Rady Miejskiej po raz pierwszy użyto tabletów do głosowania.Tablety maja spełnić conajmniej dwie funkcje. Pierwsza to usprawnienie liczenia głosów podczas głosowania; druga wynika z konieczności imiennej rejestacji sposobu głosowania radnych, czego wymaga ustawa o samorządach gminnych wprowadzona przez Sejm w tym roku.

Słaby internet w urzędzie

Technologicze ułatwienie, jakim miało być wprowadzenie tabletów, okazało się chwilami znacznie spowalniać obrady. Ekipa szkoleniowa, która asystowała i jednocześnie szkoliła radnych, za wolny transfer danych obwiniała sieć bezprzewodową w urzędzie. Jeden z techników powiedział, że może być to spowodowane ściąganiem lub streamowaniem plików przez pracowników urzędu i zasugerował, aby przeznaczyć do obsługi rady oddzielne pasmo.

Skok technologiczny

Transmisja i archiwizacja internetowa sesji Rady Miejskiej jest doskonałym narzędziem do obserwacji pracy władz dla mieszkańców naszego miasta. Teraz każdy, w dogodnym dla siebie czasie, może zobaczyć jak radni reprezentuja nasze interesy i w jaki sposób dochodzi do podejmowania istotnych dla nas decyzji. Miejmy nadzieję, że technologia nie zawiedzie ani nas obserwatorów, ani radnych i ich nowych tabletów.