Charytatywny maraton dobra w Milanowie

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza na plenerową imprezę rodzinną o nazwie „Charytatywny Maraton Dobra”, która rozpocznie się  się 19 maja 2019 r. na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Milanowie (woj. lubelskie).Organizacja, w ramach międzynarodowej kampanii „Kilometry Dobra”, zbiera środki na powstanie Centrum Aktywności w Milanowie. 

- Jesteśmy w trakcie zbierania środków na pierwszy etap remontu i adaptacji zabytkowej milanowskiej nieruchomości, w której znajdzie się Centrum Aktywności.  Stąd pomysł imprezy na terenie, który już niebawem zacznie ponownie tętnić życiem  – mówi Elżbieta Zielińska-Gomółka, kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie. I dodaje: - Wewnątrz zlokalizowane będą: Warsztat Terapii Zajęciowej dla osób z niepełnosprawnością oraz powstanie tam Dom Aktywnego Seniora, który posłuży osobom w podeszłym wieku.

Caritas już po raz 4. włączyła się w „Kilometry Dobra”, której towarzyszy pobicie rekordu Guinnessa w układaniu jednozłotowych ciągów, aby tym skuteczniej uzbierać potrzebą kwotę na wybierany każdego roku cel.

Organizatorami są: Caritas Diecezji Siedleckiej, Kilometry Dobra, Gmina Milanów. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Paweł Krępski - Wójt Gminy Milanów oraz ks. Marek Bieńkowski – Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. Patronat medialny: TVP3 Lublin, Katolickie Radio Podlasie, portal podlasie24.p, Słowo Podlasia, Wspólnota, Radio Biper.

 

PROGRAM IMPREZY:

14:00 - Rozpoczęcie imprezy/powitanie gości

14:15 - Występy artystyczne lokalnych grup

15:00 - Aukcja Charytatywna

15:30 - Bieg integracyjny (dla dzieci, rodzin, osób niepełnosprawnych - 100 m)

15:00 - Charytatywny Bieg Dobra (5 km i 10 km)

15:00 - Rozgrywki Sportowe

- turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Milanów

- turniej piłki siatkowej o puchar Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej

15:30 - Maraton Zumby (najlepsi instruktorzy w województwie lubelskim)

17:00 - Dekoracja zwycięzców

17:30 - Dyskoteka

 

Zgłoszenia do udziału w biegach/kontakt: tel. 511-024-654, email: wolontariat.parczew@caritas.pl

 

Wydarzenie można śledzić na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/982585481932005/