fot. Stanisław Ignacy Waszkiewicz.

Z Polski i z zagranicy przyjechali malować do Sosnowicy

Piętnaście osób wzięło udział w plenerze malarskim, który odbył się w lipcu w Sosnowicy. Przez dziewięć dni malarze szukali inspiracji do swoich obrazów na terenie gminy.XVI Międzynarodowy Plener Malarski po raz kolejny przyciągnął pasjonatów malarstwa do Sosnowicy. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział piętnaście osób, które przyjechały na plener z różnych zakątków Polski, Węgier i Ukrainy.

Inspirująca Sosnowica

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnowicy Iwona Czeczko powiedziała nam, że w poprzednich latach oprócz Węgier, Ukrainy i oczywiście Polski, w plenerze brali udział malarze z Japonii. W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział piętnastu artystów, w tym dwóch lokalnych pasjonatów. Organizatorzy, czyli GOK i SP w Sosnowicy zapewnili uczestnikom nocleg i wyżywienie, dwa podobrazia oraz ciekawe i inspirujące miejsca plenerowe.

Promocja gminy

Na zakończenie pleneru, po dziewięciu twórczych dniach artyści zaprezentowali swoje prace na wernisażu, który odbył się 20 lipca na Festynie Rodzinnym. Wójt gminy Sosnowica Sławomir Czubacki wręczył uczestnikom dyplomy z podziękowaniami, a każdy z nich zostawił dla gminy po dwa obrazy przedstawiające przyrodę, architekturę i zabytki, które mają posłużyć promocji.

Iwona Czeczko, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnowicy

Urokliwe, sosnowickie zakątki

Artyści dostają u nas spanie i wyżywienie, dwa podobrazia, ale malują własnymi farbami. My pokazujemy nasze gminne, urokliwe zakątki, malarze też sami szukają ciekawych miejsc i zwiedzają teren. Przez dziesięć dni malują obrazy i zostawiają nam po dwie prace na rzecz organizatora. Na obrazach została uwieczniona nasza przyroda, architektura, zabytki i te prace są później promocją dla naszej gminy