Mieszkańcy niezadowoleni z przychodni w Sosnowicy

Starosta Maśluch powiedział, że porozmawia z kierowniczką przychodni o wydłużeniu godzin otwarcia oraz rozważy pobieranie opłaty za budynek przychodni.Radna Krystyna Jaśkiewicz zwróciła się do starosty Jerzego Maślucha z prośbą o interwencję u kierowniczki przychodni w Sosnowicy Małgorzaty Kolasińskiej-Bzomy. Jaśkiewicz powiedziała, że mieszkańcy wystąpili do kierowniczki o to, żeby raz w tygodniu lekarz przyjmował w godzinach popołudniowych.

Nie jest to możliwe

Obecnie lekarz w Sosnowicy przyjmuje do godziny 13, co przysparza pacjentom problemów choćby z przedłużeniem, czy wypisaniem recept. Mieszkańcy chcą, żeby, wzorem Urzędu Gminy, raz w tygodniu lekarz przyjmował w godzinach popołudniowych. Jaśkiewicz powiedziała, że kierownik Bzoma stwierdziła, że jest to niemożliwe, więc radna poprosiła o interwencję starostę Jerzego Maślucha.

- W październiku na posiedzeniu Rady Społecznej szczególną uwagę zwrócimy na ten problem, o którym mówi pani radna – obiecał Maśluch.

Kierownik nie płaci za budynek

Budynek przychodni należy do powiatu, a kierowniczka przychodni ma umowę na nieodpłatne użytkowanie. Radny Adam Wróblewski i Krystyna Jaśkiewicz mówią, że czas na zmianę umowy na odpłatną dzierżawę. Jaśkiewicz uważa, że po przetargu, podmiot prowadzący usługi medyczne lepiej zadbałby o pacjentów, niż robi to obecne kierownictwo przychodni.

- Nie wiem, czy byłoby dobrze zamienić nieodpłatne użyczenie na dzierżawę. Myślę, że byłoby to troszeczkę źle odebrane, bo za dzierżawę trzeba płacić. Nie mieliśmy takiego pomysłu, ale temat jest do rozważenia – odpowiedział Jerzy Maśluch.

Krystyna Jaśkiewicz, radna powiatowa

Szefostwu nie zależy

- W odczuciu mieszkańców, szefostwu tej poradni nie zależy w ogóle na pacjentach. Myślę, że gdyby przeprowadzić przetarg na dzierżawę podmiotom świadczącym usługi zdrowotne, to jeśli podmiot wygrałby taki przetarg, to zadbałby o to, żeby pacjenci nie opuszczali tej firmy. Na tę chwilę, to jest odczucie mieszkańców, że nikomu na pacjentach w Sosnowicy nie zależy