Z dr. Konradem Sawickim doradcą wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka i kandydatem z..." />

Kandydat rodem z Ziemi Parczewskiej

Z dr. Konradem Sawickim doradcą wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka i kandydatem z miejsca 15 na liście  Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu rozmawiamy o powiecie parczewskim, jego rozwoju i planach na przyszłość.- Wielu mieszkańców Parczewa i okolic dobrze Pana zna. Wielu też darzy Pana sympatią. Jednak co powiedziałby Pan o sobie tym, którzy jeszcze Pana nie znają?

- Parczew od lat jest mi bliski. Moi dziadkowie mieszkali w Siemieniu i Miłkowie. Tu właśnie się urodzili. Moja rodzina wciąż mieszka w pobliżu Parczewa. Mam wielki sentyment do tej Ziemi. Natomiast jeśli chodzi o mnie, to z wykształcenia jestem doktorem nauk społecznych, jednym z najbliższych współpracowników wojewody Przemysława Czarnka i radnym sejmiku województwa lubelskiego.

 

- Już od czasów studenckich angażował się Pan w działalność społeczną. Jako doradca wojewody pomagał Pan mieszkańcom regionu, ale też naszego powiatu.

- Bliska współpraca z Wojewodą Czarnkiem to wielkie wyróżnienie, ale i zobowiązanie. Będąc jednym z jego najbliższych współpracowników zawsze walczyłem o rozwój całego województwa, w tym też powiatu parczewskiego. Parczew jako centrum powiatu coraz lepiej się rozwija. Chcemy, żeby ten rozwój stał się udziałem każdej miejscowości, nawet najmniejszej.

 

"Konrad to jeden z moich najbliższych współpracowników. Zawsze można na Niego liczyć. Popieram jego kandydaturę" - dr hab. Przemysław Czarnek, Wojewoda Lubelski.

 

- Dał się Pan poznać jako ten, który wspiera budowę nowych dróg. 

- Nowe drogi są kluczowe w rozwoju całego województwa, ale i Ziemi Parczewskiej. Dlatego od początku mojej pracy z Wojewodą Czarnkiem zaangażowałem się w sprawę infrastruktury drogowej. We współpracy z parczewskimi samorządowcami doprowadziliśmy do remontu kluczowych dla powiatu dróg. Niedługo zmodernizujemy kolejne. 

 

- Jest Pan kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu. Co będzie dla Pana najważniejsze jak zostanie Pan wybrany na Posła?

- Nasz region kojarzony jest przede wszystkim z rolnictwem. W mojej pracy zrobię wszystko, aby pomóc rolnikom w ich pracy i spełnić ich oczekiwania. Nasi Rolnicy muszą mieć zapewnione odpowiednie ceny za płody rolne, chcemy zapewnić im odpowiednie dopłaty oraz zabezpieczenie na wypadek klęsk żywiołowych. Rolnictwo to nasza duma i będziemy o nią dbać.

 

"Takich ludzi potrzebujemy w Sejmie. Konrad jest uczciwy i skuteczny. Warto oddać na Niego głos" - Beata Mazurek, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

 

- Jakie jeszcze będą Pana priorytety?

- Wielokrotnie spotykałem się z Mieszkańcami powiatu parczewskiego. Odpowiadając na ich potrzeby, chcemy tworzyć nowe miejsca pracy, żeby młodzi ludzie nie musieli wyjeżdżać, żeby dobrze zarabiali tutaj, w Parczewie i okolicach.  Żeby powstały nowe miejsca pracy właściciele firm muszą do nas dojechać, dlatego zapewnimy im odpowiednią infrastrukturę. Nadal będziemy stawiali na drogi, nowe miejsca pracy i godziwe wynagrodzenie. Do tego wsparcie emerytów i przedsiębiorców oraz wspomniane już rolnictwo. To będą moje priorytety jako Posła, dlatego bardzo proszę wszystkich mieszkańców Ziemi Parczewskiej o wsparcie i głos 13 października.

 

Sfinansowane ze środków Komitetu Wyborczego PiS