Przeznaczony do remontu odcinek al. Jana Pawła II, to jedna z najgorszych nawierzchni na terenie Parczewa.

Czekają na wiosnę z remontem al. Jana Pawła

Prezes PRDM nie chce rozpoczynać inwestycji, dopóki nie upewni się, że pogoda nie spłata jego przedsiębiorstwu figla.Starosta parczewski Jerzy Maśluch otworzył oferty przetargowe na remont odcinka al. Jana Pawła II między rondami 8 października 2019 roku. Do przetargu stanęła firma Strabag oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Parczewie. PRDM zażądało mniej niż Strabag i tym sposobem w listopadzie starosta ogłosił, że to firma prezesa Bartnickiego wykona remont tego newralgicznego odcinka.

Utrudnienia w komunikacji

Prezes PRDM Stanisław Bartnicki powiedział nam, że nie może podać daty rozpoczęcia inwestycji. Wszystko uzależnione jest od panującej aury. Jeśli firma rozpocznie prace, a w międzyczasie spadnie śnieg, to spowoduje to duże utrudnienia w komunikacji. PRDM prowadzi aktualnie prace w powiecie radzyńskim i włodawskim, ale odbywają się one poza terenem zamieszkałym, co zdaniem Bartnickiego nie jest aż tak uciążliwe dla kierowców.

Wyszło o ponad 1,2 mln zł taniej

Powiat Parczewski przeznaczył na tę inwestycję 3 mln 705 tys. 598 zł. Oferta PRDM to 2 mln 501 tys. 970 zł, co oznacza 1 mln 203 tys. 628 zł oszczędności. Oferta firmy Strabag to 2 mln 786 tys. 031 zł, czyli o 284 tys. 061 zł więcej niż PRDM.

 

 Stanisław Bartnicki, prezes PRDM w Parczewie

Wejść, zrobić i do widzenia

– Nie mogę daty konkretnej powiedzieć. Rozpoczniemy wtedy, kiedy będę wiedział, że pogoda przez najbliższe dwa, trzy tygodnie będzie w porządku do pracy. Jeśli rozkopiemy, a za dwa dni przyjdzie śnieg i mróz, to będzie to tylko dla ludzi utrudnienie. Tutaj w mieście, to trzeba szybko wejść, zrobić i do widzenia. Na jednej jezdni będzie się odbywał ruch dwukierunkowy, a na drugiej będziemy pracować