Upamiętnijmy pierwsze demokratyczne wybory w SiemieniuRadny Stanisław Teleon z gminy Siemień zwrócił uwagę wójta na zbliżające się 30-lecie powstania Samorządu Gminnego. Teleon uzyskał od wójta Tomasza Kanaka zapewnienie, że na tę okazję planowana jest uroczysta sesja Rady Gminy.

Teleon chce, żeby w wydanym z tej okazji kilkunastostronicowym folderze znalazły się zdjęcia wójtów, radnych gminnych, sołtysów oraz wzmianki o najważniejszych inwestycjach w gminnie w poszczególnych kadencjach.

Radny uważa, że dałoby się to zrobić niewielkim kosztem z pomocą Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej, bo wszystkie niezbędne dane te instytucje posiadają.

Stanisław Teleon, radny gminy

Folder na uroczystą sesję

– W tym roku, dokładnie 27 maja, będzie 30-lecie powstania Samorządu Gminnego. To były pierwsze wolne, demokratyczne wybory po II wojnie światowej. Kilkakrotnie składałem wniosek o opracowanie takiego folderu. Wiem, że jest mało czasu, koszt jest niewielki, ale można go opracować siłami Urzędu Gminy, GOK-u, biblioteki, bo wszystkie dane u nas są. Mogłyby się tam znaleźć składy imienne, zdjęcia i najważniejsze osiągnięcia inwestycyjne każdej kadencji. Coś takiego zajęłoby do 20 stron. Myślę, że takie opracowanie na uroczystą sesję, o której pan wójt wspominał, byłoby idealną sprawą

Tomasz Kanak, wójt gminy Siemień

Zaprosimy samorządowców z 30 lat

- Poprosiłem pana przewodniczącego, żeby zwołał sesję jubileuszową. Chciałbym, żeby uczestniczyli w niej wszyscy, którzy się w tych 30 latach przez nasz samorząd przewinęli, a którzy jeszcze żyją. Oni zaproszenia na tę sesję otrzymają. Jeśli chodzi o publikację, to może nie będzie ona wydana w formie książkowej, ale chcemy ją przekazać tym osobom, które niekoniecznie są mieszkańcami, ale są zainteresowane historią naszej gminy