Jabłoń daje ulgi podatkowe przedsiębiorcom

Przedsiębiorcy mogą liczyć na zwolnienie z podatku od nieruchomości za drugi kwartał bieżącego roku.Na ostatniej sesji Rady Gminy Jabłoń 8 maja wójt Dariusz Łobejko zaproponował wprowadzenie do porządku obrad uchwały zwalniającej z podatku od nieruchomości przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych epidemii COVID-19. Uchwała mówi o zwolnieniu z tego podatku w drugim kwartale 2020 r., czyli od 1 kwietnia do 30 czerwca.

Kto może być zwolniony?

O zwolnienie mogą ubiegać się przedsiębiorcy prowadzący działalność w branżach: restauracyjnej (z wyjątkiem tych, sprzedających posiłki na wynos), organizacji imprez (koncerty, konferencje, targi), twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki, fryzjerskiej i kosmetycznej, usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej oraz hotelarskiej. Uchwała obejmuje również organizacje pozarządowe oraz osoby fizyczne.

Jak zostać zwolnionym?

Podatnik ubiegający się o zwolnienie musi do 31 maja złożyć korektę deklaracji na podatek od nieruchomości lub informację o nieruchomościach. Dodatkowo trzeba wypełnić formularz z informacjami niezbędnymi przy ubieganiu się o pomoc publiczną, który dostępny jest w Urzędzie Gminy Jabłoń. Więcej szczegółów o ulgach w dziale podatków pod nr. tel. (83) 356 00 06.