Pierwsza edycja Bateria Fest.

Pierwsza edycja Bateria Fest

W Parczewie odbędzie się pierwsza edycja Bateria Fest – festiwalu muzyki, sztuki i rodziny.Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 16 grudnia 2017 roku od godziny 12:00 w sali sportowej I LO, przy ulicy Mickiewicz 5 w Parczewie. Bilety do nabycia w cenie 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu festiwalu).

Festiwalu muzyki, sztuki i rodziny Bateria Fest będzie funkcjonował na trzech przestrzeniach – scenach, podzielonych tematycznie tak, żeby uczestnicy w każdym wieku znaleźli coś dla siebie, a jednocześnie, żeby każda scena mogła być ciekawą ofertą dla ludzi w każdym wieku:

  • Scena rock'owa, tzw. duża – adresowana przede wszystkim do młodzieży, ale także słuchaczy 40+ (choćby poprzez rówieśnictwo głównej gwiazdy tejże sceny i jej specyficzny przekaz) – tu, od 12:30, odbędzie się konkurs młodych zespołów, by o 15:30 rozpocząć rock'owy maraton koncertowy, który potrwa do 22:30. Zakończy go występ zespołu Luxtorpeda.
  • Scena poetycka/potańcówka – ta scena charakteryzować się będzie ogromną różnorodnością stylistyczną – od poważnej poezji śpiewanej, aranżowanej na gitary akustyczne, poezji z humorem, poprzez brzmienia blues'owo – soft rock'owe, a skończywszy na hip hop'owym DJ'u z najwyższej półki polskiej sceny, który zaprezentuje taneczny program oparty na klasyce muzyki lat 80. i 90. W tej przestrzeni miejsce znajdzie dla siebie dosłownie każdy. Na tej scenie usłyszymy i zobaczymy m.in. parczewskiego lekarza Andrzeja Chodackiego z zespołem Alegoria czy przebojowy warszawsko/parczewski duet Teściowa Śpiewa.
  • Strefa rodzinna – to miejsce spotkania rodzin i dzieci, skonstruowane z myślą przede wszystkich o tych ostatnich – mini park zabaw, strefa swobodnego rysowania i malowania oraz koncert. Dla rodziców natomiast – arcyciekawe warsztaty z relacji małżeńskich i rodzicielskich, prowadzone przez Fundację Dziesięć Talentów i Fundację Kurs Na Miłość z Białej Podlaskiej.

Oprócz scen/stref – Festiwal uświetnią także wystawy malarstwa i fotografii, m.in. Marcina Sutryka, Parczewiaka, od wielu lat niezwykle prężnie działającego na Mazowszu, szczególnie w Siedlcach, gdzie współpracuje ze stowarzyszeniami Ławeczka, Descartes.pl, czy inicjatywą Wschodnie Projekty Fotograficzne, a także innych twórców. Festiwal to także stoiska z twórczością artystów zaproszonych, oraz stoiska Sponsorów.

Akcja ma konkretne cele:

  • poprzez zaproszenie do Parczewa artystów uznanych i popularnych na polskiej scenie – organizatorzy starają się by nasze miasto i okolica wróciły na koncertową mapę Polski poważanych twórców, częściej, niż jeden raz w roku. Wiąże się to z konkretną promocją Parczewa, pojawianiem się nazwy miasta i wszystkich związanych z przedsięwzięciem podmiotów w licznych mediach, które zostaną wciągnięte we współpracę. Pojawianiem się częstym i pojawianiem się w znaczeniu pozytywnym;
  • obok artystów z tzw. „mainstream'u" - w festiwal organizatorzy włączą twórców lokalnych i wywodzących się z Parczewa, starając się pokazać i zainteresować ich twórczością odbiorców ogólnopolskich;
  • ogromnie ważnym jest promowanie rodziny oraz dobrych, pozytywnych relacji międzyludzkich, walka z językiem wulgarnym, zabarwionym przemocą, czy jakimkolwiek atakiem na drugiego człowieka w związku z jego pochodzeniem, statusem społecznym, czy wyznaniem. Każda przestrzeń festiwalowa będzie tego dotykać;
  • Festiwal ma stać się wydarzeniem, w trakcie którego miejsce i fragment sztuki znajdzie dla siebie każdy – od dzieci i rodzin, poprzez młodzież, aż po seniorów.

Gwiazdami Festiwalu będą: zespół LUXTORPEDA z Poznania – zespół, który od siedmiu lat święci tryumfy na największych scenach i festiwalach w kraju, ma za sobą setki koncertów, zdobywa szczyty list przebojów (m. in. wielokrotnie Polskie Radio 3, Eska Rock, Antyradio i wiele innych), zdobywa szczyty list sprzedaży swoich kolejnych płyt, wypełnia po brzegi wszystkie sale koncertowe w kraju, ma własny Festiwal, z którego osiągnięć czerpiemy inspirację. Muzycy Luxtorpedy ściśle związani są także z jednym z najpopularniejszych polskich zespołów Arka Noego. Grupa LUXTORPEDA jest dla Festiwalu gwarancją wysokiej frekwencji. Dzięki ich udziałowi na wydarzenie, oprócz mieszkańców Parczewa, zapewne przybędą uczestnicy z wielu miejsc Lubelszczyzny – zespół znany jest też z bardzo intensywnie działającego forum internetowego, którego członkowie licznie jeżdżą na koncerty grupy po całej Polsce.

Wydarzenie poprowadzi Andrzej Tomanek, znany ogólnopolskiej publiczności z kabaretu OT.TO – autor i współautor wielu kultowych przebojów sceny kabaretowej, m.in. „Sprytna i wybitna", do której tekst napisała sama Agnieszka Osiecka; współautor programów telewizyjnych.

Organizatorami przedsięwzięcia są: parczewskie zespoły Porozumienie (15 lat działalności na scenie muzyki chrześcijańskiej, m.in. zdobywca Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Song Of Songs w Toruniu; w 2016 ogłoszony zespołem roku Ogólnopolskiego Festiwalu Moc Dobra przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, etc.); Livetsord (powstały w 2015 r. projekt zdobywa już sceny dużych polskich festiwali, m.in. dwukrotnie Lux Fest w Poznaniu, Slot Art Fest Lubiąż, czy Cieszanów Rock Festiwal), przy wsparciu utworzonego przez siebie Nieformalnego Stowarzyszenia STeN oraz bialskiej Fundacji Dziesięć Talentów.


Galeria zdjęć:Ogłoszenia

Dom z działką 0,56 ha

Sprzedam dom w cichej i spokojnej okolicy położonej...

BMW

sprzedam bmw320.d,poj.2.0 rok prod 2003 seria3...

sprzedam fiata punto

sprzedam fiata punto 2 rok prod 2002,stan dobry cena...

sprzedam silnik elektryczny

sprzedam silnik elektryczny 3 fazowy 2,2 kw,1410 obr...

Sprzedam krowę cielną

Sprzedam krowę cielną wraz z 2 dużymi cielakami.Tel....

Sprzęt rolniczy

Sprzedam: wialnia do zboża- 400 zł; siewnik konny do...