Policja.

Stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Tylko od pierwszego sierpnia b.r policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego puławskiej komendy zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Do jednego z zatrzymań doszło podczas nielegalnego wyścigu samochodów na ulicy Lubelskiej w Puławach.W ciągu zaledwie dziesięciu dni sierpnia puławscy funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

1 sierpnia b.r. tuż po godzinie 22.30, niedługo po tym jak wyłączone zostały sygnalizatory świetlne, na ulicy Lubelskiej w Puławach dwóch kierowców rozpoczęło wyścigi samochodami marki BMW. Nie przewidzieli tylko, że zostaną zauważeni przez policjantów z puławskiej drogówki. Funkcjonariusze od pewnego czasu otrzymywali informacje o młodych kierowcach, którzy urządzając sobie nielegalne wyścigi rażąco naruszają zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Jeden z kierowców zauważył policyjny samochód nim zdążył się rozpędzić natomiast drugi pędził przez miasto dalej. Urządzenie do pomiaru prędkości zarejestrowało, że kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 67 km/h. Za popełnione wykroczenie 20-latek z Puław został ukarany wysokim mandatem karnym i punktami karnymi. Zostało mu także zatrzymane prawo jazdy.

Mimo dotkliwej kary jaką jest zatrzymanie prawa jazdy kierowcy nadal decydują się na jazdę niezgodną z przepisami, zwłaszcza przekraczając prędkość. Wczoraj w Zarzeczu prawo jazdy na trzy miesiące stracili - 20-latek jadący BMW oraz 46-latek kierujący Fiatem Ducato.

Niechlubną rekordzistką okazała się być jednak 50-letnia kobieta, która dzisiaj rano w Celejowie jechała Fiatem z prędkością 121 km/h.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Zachowując ostrożność zadbajmy o siebie i innych użytkowników dróg, zwłaszcza podczas rozpoczynającego się długiego weekendu.Ogłoszenia

Pożyczki Pod Nieruchomości i Grunty...

Warunki pożyczki - na okres roku, z możliwością...

Oddam psa

Szczeniak 2 miesiące, samodzielny, może być razem z...

śpiewający akordeonista

Śpiewający akordeonista na wesele, poprawiny ,...

Kamienie murowe, granitowe

Granitowy kamień murowy, idealny do budowania...

Kamienie ogrodowe, drogowe i...

Ozdobne kamienie ogrodowe -grys, żwir, otoczaki,...

Kredyt bez BIK dla zadłużonych

Kredyt bez bik Kredyt dla zadłużonych do 25 tyś...