Policja.

Sprawca kradzieży rozbójniczej ustalony na podstawie DNA

Dużym zaskoczeniem było zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie dla 37-letniego mieszkańca Lublina, który niedawno trafił w ręce puławskich policjantów. O tym, że do zidentyfikowania sprawcy przestępstwa może przyczynić się nawet najmniejszy ślad kryminalistyczny przekonał się 37-letni lublinianin – sprawca kradzieży rozbójniczej, do której doszło w październiku 2016 roku w Puławach.

Dyżurny puławskiej jednostki został powiadomiony o zdarzeniu przez właściciela domu jednorodzinnego. Jak wynikało z jego zeznań, po powrocie do domu zastał on na swojej posesji dwóch zamaskowanych mężczyzn. W domu były wyważone drzwi tarasowe, a mieszkanie było zdemolowane. Włamywacze zareagowali agresją. Pobili właściciela domu i obezwładnili gazem łzawiącym, a następnie ze skradzionymi rzeczami uciekli. Łupem złodziei padły pieniądze, zegarki, biżuteria oraz aparat fotograficzny i kamera. Straty wyniosły prawie 20 tys. zł.

Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej pracujący na miejscu zdarzenia zabezpieczyli m.in. ślady biologiczne pochodzące od nieznanych wówczas sprawców. Zostały one przesłane do Laboratorium Kryminalistycznego Policji oraz zarejestrowane w policyjnej Bazie Danych DNA. Dokonane tam porównanie profili genetycznych wskazało, że jednym z mężczyzn, którzy dokonali kradzieży rozbójniczej jest 37-latek z Lublina, wielokrotnie karany za kradzieże z włamaniem.

Mężczyzna został zatrzymany przez puławskich funkcjonariuszy w związku z innymi włamaniami na terenie miasta. Usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz kradzieży z włamaniem. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Puławach został tymczasowo aresztowany. Policjanci nadal pracują nad sprawą.

W ten sposób żmudna i dokładna praca technika kryminalistyki na miejscu zdarzenia, wsparta nowoczesnym system do analizy profili genetycznych przyniosła wymierny efekt. A sprawcy po wielu miesiącach, a nawet latach nie mogą czuć się bezkarni.Ogłoszenia

skup zboża, kukurydzy, łubinu, grochu,

Kupie zboża paszowe i konsumpcyjne, pszenicę,...

Pracownicy z Azji podejmą pracę w...

Nasz firma zapewnia sprowadzenie pracowników do...

Opiekunka Osoby Starszej

Zarobki od 1100 do 1700 euro NETTO Dodatkowe Premie...

Peugeot 308 hb 5d 1,6 HDI 90Km 2008r.

Sprzedam Peugeot 308 1.6 hdi. Auto sprowadzone z...

Volkswagen Polo

Oferta od Osoby prywatnej Marka Volkswagen Model...

Skup zboża paszowego i konsumpcyjnego

Skup zboża paszowego i konsumpcyjnego pszenicy...