Uciekając przez policyjna kontrolą wjechał na teren szkoły. Fotograf: KPP w Puławach

Uciekając przed policyjną kontrolą wjechał na teren szkoły (wideo)

Surowe konsekwencje grożą 35-letniemu mieszkańcowi Nałęczowa, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli w Końskowoli i uciekał aż do Puław. Tam na terenie jednej ze szkół porzucił samochód i pieszo rzucił się do dalszej ucieczki. Jak się okazało, mężczyzna uciekał bo nie miał uprawnień do kierowania i był nietrzeźwy. Wczoraj wieczorem policjanci z puławskiego Wydziału Ruchu Drogowego podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierowcę skody, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Mimo wyraźnie dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie miał zamiaru zatrzymać się do kontroli i podjął ucieczkę.

Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za kierowcą, który narażając innych uczestników drogi i łamiąc kolejne przepisy dojechał do Puław. Ostatecznie wjechał na teren jednej ze szkół podstawowych, porzucił samochód i próbował uciekać pieszo. Nic mu to nie dało bowiem trafił na funkcjonariuszy, którzy zatrzymali go po kilkudziesięciu metrach.

Jak się okazało, 35-latek z Nałęczowa uciekał bo nie miał uprawnień do kierowania, a samochód którym się poruszał nie miał aktualnego ubezpieczenia. Najgorsze jednak było to, że mężczyzna był nietrzeźwy – badanie wykazało, że miał prawie 1,6 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

Za swoje zachowanie mężczyzna będzie odpowiadał przed Sądem. Odpowie nie tylko za jazdę bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości, ale także za ucieczkę przed funkcjonariuszami. Na podstawie obecnie obowiązujących przepisów, kierowca, który zignoruje wezwanie policjantów do zatrzymania może trafić do więzienia nawet na 5 lat.