Stop oszustom.

82-latka oszukana na prawie 2 tys. zł

Straty w wysokości prawie 2 tys. zł poniosła 82-letnia mieszkanka Puław, która wpuściła do domu dwóch mężczyzn podających się za pracowników przedsiębiorstwa ciepłowniczego. Mężczyźni twierdzili, że chcą oddać kobiecie nadpłatę za ogrzewanie. Po ich wyjściu puławianka zorientowała się, że wraz z nimi zniknęły jej oszczędności.W miniony piątek do puławskiej komendy Policji zgłosiła się 82-letnia mieszkanka Puław, która powiadomiła, że została oszukana przez dwóch nieznanych jej mężczyzn.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że mężczyźni w wieku około 30 i 50-lat przyszli do niej pod pretekstem zwrotu nadpłaty za ogrzewanie. Twierdzili, że są z przedsiębiorstwa ciepłowniczego, więc niczego nie podejrzewająca staruszka wpuściła ich do mieszkania. W trakcie wizyty kobieta nieświadomie wskazała fałszywym pracownikom miejsce gdzie trzyma oszczędności. Po kilku minutach jeden z mężczyzn wyszedł twierdząc, że idzie po dokumenty. Następnie dołączył do niego drugi. Właścicielka mieszkania nie mogąc doczekać się ich powrotu sprawdziła szufladę w pokoju, gdzie trzymała pieniądze. Okazało się, że wraz z mężczyznami zniknęły jej oszczędności – prawie 2 tys. zł.

Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie i poszukują oszustów. Jednocześnie apelują o rozsądek i ograniczone zaufanie w stosunku do nieznanych nam osób. Czasem wystarczy po prostu zachować trzeźwość umysłu, by nie paść ofiarą wyrafinowanych naciągaczy. Należy pamiętać, że nawet w przypadku nadpłaty żadne przedsiębiorstwo nie wysyła pracowników z gotówką do domu klienta.Ogłoszenia

Posiadam Akcje Pracownicze Śląskich...

Posiadam Akcje Pracownicze Śląskich Kopalń...

Zainwestuj w Akcje Pracownicze Spółek

Zainwestuj w Akcje Pracownicze Spółek GPW ,...

Sprzedam Państwowe Wierzytelności...

Sprzedam Państwowe Wierzytelności (prawa do akcji...

Prawa do Akcji Polskiej Grupy...

Prawa do Akcji Polskiej Grupy Górniczej (PGG)...

Zainwestuj w akcje prywatyzowanych...

Zainwestuj w akcje prywatyzowanych spółek Skarbu...

Posiadam Akcje spółek Skarbu Państwa

Posiadam Akcje spółek Skarbu Państwa Huta Pokój ,...