Powiatowy Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Fotograf: KPP w Puławach

Powiatowy Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W Szkole Podstawowej Nr 10 im. A. Mickiewicza w Puławach odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Po zwycięstwo sięgnęli uczniowie ze szkół w Górze Puławskiej.Tradycyjnie, tuż przed weekendem majowym w Szkole Podstawowej Nr 10 w Puławach odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nadrzędnym celem konkursu jest poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Poprzez pozytywną rywalizację między szkołami organizatorzy popularyzują przepisy i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtują partnerskie zachowania wobec innych uczestników ruchu, ale także popularyzują podstawowe zasady i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszą konkurencję – teoretyczną stanowił test wiedzy, natomiast drugą – praktyczną jazda rowerem po torze sprawnościowym. W tym roku po zwycięstwo sięgnęli uczniowie z Góry Puławskiej, zarówno jeśli chodzi o szkołę podstawową, jak i gimnazjum. Drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół w Janowcu. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy puchary ufundowane przez Urząd Miasta w Puławach.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat puławski w eliminacjach wojewódzkich do turnieju ogólnopolskiego.Ogłoszenia

Kredyt na 500+

Kredyt na świadczenia z MOPSu i GOPSu oraz 500+...

sprzedam sad

SPRZEDAM sad o pow. 0,68 ha, (wiśnia 0,38 ha i 5...

Koncert bluesowy Jonn del Toro...

Muzycznym gościem tegorocznej edycji Puławskiego...

Centrum kruszyw ogrodowych, drogowych...

Ozdobne kamienie ogrodowe -grys, żwir, otoczaki,...

Skup zboża paszowego i konsumpcyjnego...

Skup zboża paszowego i konsumpcyjnego pszenicy...

Przedstawiciel sklepu mobilnego

Firma „abc na kołach” sieć mobilnych sklepów...

{**}