Śmiertelne potrącenie rowerzysty

Nie żyje 73-letni mieszkaniec Puław. Mężczyzna na rowerze wtargnął wprost pod nadjeżdżający samochódDo wypadku doszło dziś przed godziną 8.00 na ul. Dęblińskiej w Puławach, na wysokości oczyszczalni ścieków. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji wynika drogą od strony Dęblina w stronę Puław jechało osobowe audi. Gdy zbliżało się do pasów, nagle z prawej strony na zebrę wjechał rowerzysta. Niestety kierowcy samochodu nie udało się wyhamować. Auto uderzyło w mężczyznę.

Mimo szybko podjętej reanimacji 73-latka nie udało się uratować. Zmarł na miejscu.

Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe oraz policja. Czynności prowadzi również prokurator, który zarządził sekcję zwłok rowerzysty. Ta pozwoli wyjaśnić dokładną przyczynę śmierci.

Za kierownicą audi siedział 18 – letni obywatel Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Razem z nim w aucie podróżowała jeszcze jedna osoba, która została odwieziona do puławskiego szpitala.

Uderzenie musiało być silne, o czym świadczą chociażby ślady na aucie – rozbita szyba i mocno wgnieciona karoseria. 

- Trwają czynności. Dochodzenie wyjaśni, kto jest sprawcą wypadku – informuje nadkom. Waldemar Łazuga z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Ze względu na działania policji droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Kierowcy muszą korzystać z objazdu przez ul. Komunalną i Zarzecze.