Policja.

Góry: Zderzenie motocykla z osobówką

Kierowca volkswagena skręcił na przeciwległy pas ruchu wprost pod jadący z naprzeciwka motocykl. Dwie osoby podróżujące jednośladem trafiły do szpitala.Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w minioną niedzielę 4 sierpnia. O godz. 13.40 na drodze wojewódzkiej nr 826 w miejscowości Góry w gminie Markuszów doszło do zderzenia osobowego volkswagena z motocyklem.
- Kierujący pojazdem volkswagen mieszkaniec województwa mazowieckiego w wyniku nie zachowania ostrożności podczas hamowania przed poprzedzającym go pojazdem zjechał na przeciwny pas ruchu i doszło do zderzenia z jadącym z naprzeciwka motocyklem marki honda - informuje Waldemar Łazuga z Komendy Powiatowej Policji w Puławach i dodaje:
- W wyniku tego zdarzenia kierujący motocyklem mieszkaniec Lublina i pasażerka również z Lublina odnieśli obrażenia i zostali przewiezieni do szpitala w Lublinie.
Poszkodowanych zabrał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Funkcjonariusze na miejscu przebadali alkomatem kierowcę volkswagena. Urządzenie wykazało, że był trzeźwy. To, jakie poniesie konsekwencje okaże się po zakończeniu postępowania, mającego na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia.
Z uwagi na trwające czynności przez kilka godzin droga wojewódzka była zablokowana, a kierowcy musieli wybierać alternatywne trasy.