Poważny wypadek na S17 pod Markuszowem

Dziś około 13:15 doszło do poważnego wypadku na trasie S-17 Lublin-Warszawa pod Markuszowem. Osobowy seat uderzył w barierę energochłonną. Siła uderzenia była tak duża, że wyrwała z samochodu silnik, a ranny kierowca wypadł na drogę. W miejscu wypadku ruch jest utrudniony.Kierujący seatem jechał w kierunku Warszawy. Podczas wyprzedzania innego pojazdu stracił panowanie nad autem i uderzył w barierki energochłonne. Zdarzenie wymagało szybkiej interwencji służb. Zadysponowani zostali strażacy OSP KSRG Markuszów, PSP Puławy, dwie karetki pogotowia ratunkowego, policja i służba drogowa.

– Po dojeździe na miejsce zastaliśmy rozbite auto osobowe, które uderzyło w bariery energochłonne. Siła uderzenia była tak duża, że z seata został wyrwany silnik, a jego kierowca leżał na pasie ruchu. Jako pierwsi na pomoc ruszyli przypadkowi kierowcy. Nasze działania jak i wszystkich służb ratunkowych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym. Kierowca i pasażer zostali przetransportowani do szpitala ich życiu nic nie zagraża. – relacjonuje OSP KSRG Markuszów.

Strażacy zwracają też uwagę, że choć jako pierwsi pomocy rannym udzielili przypadkowi kierowcy, wcześniej wiele aut przejechało dalej, choć ich kierowcy musieli widzieć rozbite auto i człowieka leżącego na pasie drogowym.


Galeria zdjęć: