Policja.

Zabójstwo w Dobrosławowie. Nie żyje dwóch obywateli Ukrainy

W niedzielę 8 grudnia na terenie jednego z gospodarstw szkółkarskich znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn. Obydwaj zginęli od ciosów nożem. O dokonanie zbrodni podejrzewany jest ich rodak.Do makabrycznego odkrycia doszło na terenie lokalnego gospodarstwa szkółkarskiego w Dobrosławowie (gmina Puławy). Około godziny 13.00 policja otrzymała zgłoszenie od świadka, który znalazł ciała mężczyzn. Od razu na miejsce został skierowany patrol policji. Później przez wiele godzin na miejscu pracowali kryminalni oraz policyjni technicy pod nadzorem prokuratora. Zabezpieczane były wszystkie znajdujące się na miejscu ślady. Jak się okazało, ciała obu mężczyzn, nosiły liczne rany kute w okolicach szyi i klatki piersiowej. Nie ma wątpliwości, że były to ofiary morderstwa. Ofiarami są obywatele Ukrainy, którzy byli zatrudnieni na terenie szkółki. 

Jeszcze tego samego dnia policja zatrzymała osobę podejrzewaną o dokonanie tej zbrodni. To mężczyzna, także jak ofiary obywatel Ukrainy. 

- Aktualnie prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia szczegółowych okoliczności śmierci dwóch osób - mówi Grzegorz Kwit, szef Prokuratury Rejonowej w Puławach i kontynuuje:

- Obywatel Ukrainy podejrzewany o dokonanie tego czynu został zatrzymany i przebywa w areszcie. W najbliższych dniach zostanie przesłuchany. 

Za podwójne zabójstwo grozi mu kara min. 25 lat pozbawienia wolności.