Znani politycy odwiedzili Puławy

W niedzielę odbędą się wybory do Europarlamentu. Dwie największe partie wykorzystują ostatnią szanse do promowania swoich kandydatów – czołowi politycy odwiedzili również Puławy. Na wielkiej imprezie Kół Gospodyń Wiejskich w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym gościła wicepremier Beata Szydło i wicemarszałek sejmu Beata Mazurek. W tym samym czasie w Hotelu Izabela z puławianami spotkał się były prezydent Bronisław Komorowski.Dwie Beaty w PPNT

We wtorek wicepremier Bata Szydło, startująca do Europarlamentu jako małopolska jedynka PiS, na zaproszenie wicemarszałek Beaty Mazurek odwiedziła Lubelszczyznę. W Puławach obie panie pojawiły się po godzinie 17 i wzięły udział w wojewódzkim kongresie Kół Gospodyń Wiejskich, który odbywał się tego dnia w PPNT. Wicepremier pochwaliła gospodynie i twórców ludowych za ich działalność, a w związku z wyborami do Europarlamentu zapowiedziała starania, by UE stworzyła specjalny fundusz skierowany specjalnie dla takich grup. Zachęcała też do głosowania na swoją imienniczkę, która na lubelskiej liście PiS zajmuje drugą pozycję. Po wizycie w Puławach wicepremier i wicemarszałek przejechały do Kazimierza Dolnego, gdzie w formie tweet-upu odpowiadały na pytania internautów.

Bronisław Komorowski w Izabeli

Również we wtorek, o 18:30, Puławy odwiedził były prezydent Polski, Bronisław Komorowski. Przyjął zaproszenie od posła Włodzimierza Karpińskiego, w ramach cyklicznie organizowanych przez niego spotkań Klubu Obywatelskiego. Prezydent tłumaczył zebranym, jak dużą rolę odgrywa Polska w Unii Europejskiej, choć jego zdaniem działania obecnej władzy tę pozycję osłabiają. Przekonywał jednak, że trend spadkowy można odwrócić posyłając do Europarlamentu odpowiednich ludzi. Takim człowiekiem dla prezydenta jest jego kolega, były minister Włodzimierz Karpiński, który w eurowyborach startuje z 6. miejsca na lubelskiej liście Koalicji Europejskiej.


Galeria zdjęć: