Antoni Rękas kierował MOSiR w Puławach przez 12 lat.

Kto zastąpi dyrektora Rękasa?


Do 19 lipca puławski ratusz czeka na aplikacje od chętnych przejąć po Antonim Rękasie stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach.Czas na zmiany
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami po wielu latach pracy na rzecz miasta Antoni Rękas przechodzi na zasłużoną emeryturę. Swoją decyzję ogłosił już w lutym na konferencji prasowej dotyczącej współorganizacji przez puławski ośrodek piłkarskich Mistrzostw Świata U20. Puławy były jednym z miejsc treningowych dla zagranicznych reprezentacji. Dyrektor zapowiedział, że dopilnuje przebiegu imprezy, o którą bardzo się dla Puław starał, a później opuści swoje stanowisko.
- Po dwunastu latach kierowania ośrodkiem postanowiłem dać sobie "spocznij". Czas biegnie. Pomimo bardzo dobrej współpracy z panem prezydentem - to absolutnie nie jest tak, że pan prezydent chce mnie wyrzucić - powiedziałem dosyć. Trzeba sobie dać spokój, zająć się rodziną - tłumaczył Wspólnocie pod koniec lutego wieloletni dyrektor MOSiR.
Tak też się stało. W związku z tym władze Puław z początkiem lipca rozpoczęły poszukiwania jego następcy. Osoby zainteresowane stanowiskiem mają jeszcze niespełna dwa tygodnie na złożenie kompletu dokumentów w kancelarii ogólnej urzędu miasta.
 
Kto może starać się o posadę?
Potencjalnym kandydatów urzędnicy postawili wysoko poprzeczkę. Muszą mieć nie tylko wyższe wykształcenie, a najlepiej prawnicze, ekonomiczne, z zakresu zarządzania i marketingu, wychowania fizycznego lub turystyki, jak również co najmniej 5-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym lub w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Powinien również dobrze orientować się w przepisach prawnych, w oparciu o które działa MOSiR - m.in. ustawy o samorządzie gminnym, finansach publicznych, prawo zamówień publicznych, czy o bezpieczeństwie imprez masowych, usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych. Dla władz miasta ważne jest również, aby następca Antoniego Rękasa cieszył się nieposzlakowaną opinią i nie miał konfliktów z prawem. Wśród dodatkowych wymagań, stawianych kandydatom znalazły się także m.in. zdolności logistyczno - organizacyjne, umiejętność pozyskiwania środków pozabudżetowych czy doświadczenie w zakresie zarządzania obiektami sportowymi, turystycznymi i organizacji imprez, w tym sportowych, rekreacyjnych i turystycznych.
Zainteresowani stanowiskiem oprócz standardowych dokumentów aplikacyjnych - cv, listu motywacyjnego, dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i doświadczenia, muszą również przygotować koncepcję pracy na stanowisku dyrektora MOSiR na kolejne 5 lat.
Wszystkie złożone w terminie aplikacje zostaną sprawdzone pod względem formalnym. Zakwalifikowani do kolejnego etapu kandydaci napiszą test, przejdą rozmowę kwalifikacyjną, a także badanie psychologiczne.