Politycy PiS odwiedzili Lubartów. Od lewej: poseł Krzysztof Szulowski, burmistrz Janusz Bodziacki, poseł Sylwester Tułajew.

Puławski poseł PiS powalczy z szóstego miejsca

Dziś Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło pełne listy kandydatów w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu. Puławski poseł Krzysztof Szulowski powalczy o reelekcję z szóstego miejsca w okręgu nr 6.,,Jedynką" rządzącej partii w okręgu nr 6 (Lublin) jest Sylwester Tułajew. W drugim lubelskim okręgu – nr 7 (Chełm)– listę otwiera Jacek Sasin. ,,Dwójki" w tych okręgach to odpowiednio Przemysław Czarnek – obecny Wojewoda Lubelski – oraz Sławomir Zawiślak. Trzecie miejsca na listach zajmują Gabriela Masłowska i Marcin Duszek.

Krzysztof Szulowski z Janowca pełni mandat posła od 2015 roku. Wówczas, startując w wyborach z tego samego okręgu, uzyskał 9 019 głosów. W działalności poselskiej skupia się na pracy w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Zdrowia. Przynależy do licznych zespołów parlamentarnych. Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii. Osiągnął stopień naukowy doktora habilitowanego. Od 1992 zawodowo związany z PIWet-PIB. Objął stanowisko kierownika Zakładu Mikrobiologii i profesora nadzwyczajnego w tym instytucie.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.