Włodzimierz Karpiński żegna się z polityką

– Nie zamierzam ubiegać się o mandat poselski – odpowiada Włodzimierz Karpiński, zapytany przed redakcję ,,Wspólnoty" o start w jesiennych wyborach parlamentarnych. Swoją decyzję tłumaczy powodami osobistymi i na swoje miejsce wskazuje innego kandydata z Puław.– W nawiązaniu do pytań o start w wyborach do  Sejmu RP informuję, iż nie zamierzam ubiegać się o mandat poselski w nadchodzących wyborach, o czym poinformowałem przewodniczącego PO na  początku bieżącego roku. Powody takiej decyzji były stricte osobiste. Kandydatem i ufam posłem Koalicji Obywatelskiej z powiatu puławskiego będzie pan Paweł Nakonieczny – mówi ,,Wspólnocie" poseł Włodzimierz Karpiński.

Przez lata Karpiński był ważną postacią Platformy Obywatelskiej i jednym z najbardziej znanych polityków wywodzących się z Puław. W 2011 roku został sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od 2011 do 2013 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, a w 2013 roku został mianowany Ministrem Skarbu Państwa. Był Posłem na Sejm przez kilka kadencji: V, VI, VII i VIII.  

– Korzystając z okazji chciałbym redakcji i czytelnikom serdecznie  podziękować za spotkania, współpracę, także krytykę, ale przede  wszystkim inspirację do działania dla dobra Rzeczpospolitej i jej obywateli naszych rodaków, a w szczególności mieszkańców Ziemi Puławskiej – mówi Włodzimierz Karpiński.

W krótkiej rozmowie telefonicznej ze ,,Wspólnotą" Paweł Nakonieczny, przewodniczący powiatowych struktur PO, na razie nie potwierdził swojego startu w wyborach parlamentarnych.