Po dograniu Mateusza Witosława (z prawej) Kamil Wawer zdobył jedyną bramkę. Z prawej najbardziej doświadczony gracz Żyrzyniaka - Paweł Zając.

Hetman gromi

Derby dla zespołu z Gołębia. Już w 31. minucie było 5:0. KS Drzewce niespodziewanie przegrał z Wodniakiem. Żyrzyniak ograł zespół z Leopoldowa, zaś ekipa z Góry Puławskiej wróciła z Dysa bez punktów.Strzelanina

Aż dziesięć goli padło w derbach pomiędzy Hetmanem a Serokomlą.

- Początek był niesamowity. Punktowaliśmy rywali jak wytrawny bokser. Mogło podobać się trafienie Sławka Kłysa, który trafił piętą obok bramkarza. Powiem szczerze, że nie wykorzystywaliśmy dużo bardziej dogodniejszych sytuacji, a gole zdobywaliśmy z trudniejszych pozycji. Byliśmy o klasę, a może dwie lepsi. Znakomicie weszliśmy w mecz, a goście nie mieli atutów. Później dokonaliśmy zmian, chwilowo oddaliśmy pole przeciwnikowi. Nad zespołem z Janowca zlitował się Michał Majcher, który chwilę po wejściu strzelił głową do swojej bramki - śmieje się Artur Kozak, kierownik Hetmana.

- Żeby nie zabrzmiało to politycznie, ale rozstrzelali nas jak kaczki. Nie da się grać i wygrywać bez wiary, przekonania. Jak się nie trenuje, to się gra nijak. W pierwszej połowie była totalna lipa. Później trochę lepiej, ale dostaliśmy srogie lanie - zaznacza Rafał Dryk, trener Serokomli.

KLASA A

 • Hetman Gołąb - Serokomla Janowiec 8:2 (5:0)

Bramki: Kłys 6`, 17`, Frączek 11`, 14`, 24`, Dzido 31`, Lubański 67`, P. Capała 86` - Majcher 56` (s), Bulzacki 60`.

Hetman: Jedut - Lubański, Bancerz, P. Capała, A. Szczypa (71` Dudziński), R. Warda, Kłys, Dzido (46` Buchwald), K. Szczypa (46` Starek), Frączek, Kajka (55` Majcher).

Serokomla: Owczarzak- Adamski, Dryk, Wolski, Rutkowski, Spychała, Bulzacki, H. Urbanek, Kwasek, Woch (60` Niemiec), Choniawko.


Nieskuteczne 3 punkty

Żyrzyniak odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie, a drugie przed własną publicznością.

Jedyny gol padł w 10. minucie, kiedy to Kamil Wawer uderzył po długim rogu po prostopadłym zagraniu od Mateusza Witosława. - To był nasz bodaj najlepszy występ w tej rundzie. Nie pozwoliliśmy na wiele zespołowi z Leopoldowa. Gdybyśmy wykazali się lepszą skutecznością, padłoby dużo więcej goli. Mieliśmy mnóstwo sytuacji, a zdobyliśmy jedną bramkę. Cieszy fakt, że zagraliśmy na zero z "tyłu" - mówi Sebastian Kozdrój, trener Żyrzyniaka.

Jego podopieczni notorycznie nie trafiali do bramki. - Strzał Czarka Wiejaka obronił bramkarz, a później ten sam zawodnik trafił z pięciu metrów w poprzeczkę. Do teraz zapewne nie wie, jak to zrobił. Kamil Wawer miał sytuację sam na sam, a Wiejak po dograniu od Łukasza Stępnia chybił, chociaż był blisko bramki - dodaje.

 • Żyrzyniak Żyrzyn - Amator Rososz-Leopoldów 1:0 (1:0)

Bramka: Wawer 10`.

Żyrzyniak: Krawczak - Ł. Kozak, D. Kozak, Zając (70` Goluch), Wiejak, Wiak, Wawer (80` Stępień), Kowalczyk (85` Jóźwicki), Kamola (55` Sułek), Jastrzębski (60` Wanicki).

Czerwona kartka: J. Polak 69`, za dwie żółte kartki.


Przespanie początku

Zespół z Góry Puławskiej wracał z Dysa w nie najlepszych humorach.

- Przespaliśmy początek pierwszej i drugiej połowy. Zaczynaliśmy granie jak frajerzy. Dwukrotnie udało się zmniejszyć wynik, ale to było za mało. Trudno grać, jeśli traci się gola w 45. sekundzie - mówi Marek Wulczyński.

Opiekun zespołu miał pretensje do sędziego. - W 80. minucie powinniśmy mieć rzut karny. Sędzia popełnił błąd, co przyznał obserwator, ale to nie zmienia wyniku i nie mamy punktów. Przed tygodniem zostaliśmy oszukani w Bełżycach, teraz też - dodaje.

Gospodarze mieli słupek i poprzeczkę. - W 10. minucie Wojtek Woźniak w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki. W 40. minucie Paweł Czekaj wykorzystał podobną okazję po dograniu od Grzegorza Cybuli. Mieliśmy karnego za faul na Michale Bartkiewiczu. Kamil Trochym uderzył w prawy róg bramki - kończy.

 • Błętkini Dys - KS Góra Puławska 3:2 (2:1)

Bramki: Wrzyszcz 2`, Czajka 33`, Chemicz 46` - Czekaj 40`, Trochym 65` (k).

KS Góra Puł.: Guzek - Zarychta, Jary (35` Czekaj, 75` Oleś), Kurpiński, Wichrowski (35` Araźny), Bartkiewicz, Trochym, Moniuszko, Woźniak, Cybula, Korczak.


Duża niespodzianka

Lider poległ w spotkaniu z zespołem z Piotrawina.

Podopieczni Dariusza Gajdy ulegli Wodniakowi, dla którego była to pierwsza wygrana w sezonie. Zaczęło się dobrze, bo w 17. minucie Damian Rukasz wykorzystał akcję Adriana Gawidziela i Marcina Paprockiego. W samej końcówce miejscowi zdobyli dwie bramki. Pierwsza to trafienie samobójcze Tomasza Panasiewicza, który próbował wyblokować piłkę, a ta trafiła do siatki Kamila Gołębiowskiego. W doliczonym czasie napastnik gospodarzy uderzył po długim rogu.

- Źle wyglądaliśmy piłkarsko. Nie będę się tłumaczył brakiem: Jarka Grykałowskiego, Tomka Kamoli, Kamila Kopcia czy Grześka Żaka. Kolejni zawodnicy byli bez formy, a następni ostatnio nie trenowali i się narobiło. Nie zasłużyliśmy na stratę punktów. Próbowaliśmy grać w piłkę, a rywale nie bardzo. Ich zadaniem było kopnięcie piłki jak najdalej od swojej bramki. Taka taktyka dała im punkty. A u nas? Rafał Karolik uderzył w poprzeczkę, sędzia nie gwizdnął ewidentnego karnego na nim. Paprocki zmarnował trzy sytuacje sam na sam. Trudno. Szkoda, że zawiedliśmy naszych kibiców - mówi Dariusz Gajda, opiekun KS_u.

 • Wodniak Piotrawin - KS Drzewce 2:1 (0:1)

Bramki: T. Panasiewicz 80` (s), Marcinkowski 90+2` - Rukasz 17`.

KS Drzewce: Gołębiowski - Kozak (80` Chabros), Plewiński, Kuzioła, Wiśliński, Knap, Gawidziel, Karolik, Paprocki, M. Panasiewicz (53` T. Panasiewicz), Rukasz.


Woda czy reprezentacja?

Mecz Orłów w Bogucinie został odwołany. Najprawdopodobniej zostanie rozegrany w pierwszym wolnym terminie po zakończeniu rundy jesiennej.

- Byliśmy gotowi do walki, ale w sobotę otrzymaliśmy informację, że mecz się nie odbędzie. Chyba trochę za wcześnie, by decydować o przełożeniu konfrontacji, która była zaplanowana na następny dzień. Inną sprawą jest fakt, iż najprawdopodobniej kilku zawodników wybierało się na mecz reprezentacji Polski z Czarnogórą - mówi Dominik Fiuk, kierownik Orłów.

KLASA A

 • WYNIKI 8. KOLEJKI
  • Żyrzyniak - Amator 1:0
  • Hetman - Serokomla 8:2
  • Błękitni - KS Góra 3:2
  • Wodniak - Drzewce 2:1
  • Mazowsze - Ciecierzyn 6:1
  • Bogucin - Orły - przeł.
  • Tęcza - Michów - przeł.
L.p. Nazwa zespołu Mecze Punkty Bramki
1 Mazowsze Stężyca 8 21 31:6
2 KS Drzewce 8 19 31:8
3 Tęcza Bełżyce 7 18 14:8
4 Błękitni Dys 8 18 20:15
5 GLKS Michów 7 16 18:10
6 Hetman Gołąb 8 13 25:19
7 KS Góra Puławska 8 12 17:14
8 Żyrzyniak Żyrzyn 8 12 12:19
9 Amator Rososz-Leop. 8 9 13:17
10 Orły Kazimierz 7 7 15:16
11 Serokomla Janowiec 8 7 14:26
12 Wodniak Piotawin 8 4 9:19
13 BKS Bogucin 7 3 10:23
14 KS Ciecierzyn 8 0 8:37