Szkoła Podstawowa nr 6 wicemistrzem województwa lubelskiego w piłce ręcznej chłopców. Fot. Nadesłane.

Szkoła Podstawowa nr 6 wicemistrzem województwa lubelskiego w piłce ręcznej chłopców

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Puławach w pięknym stylu dostali się do finałów wojewódzkich, zostając po kolei mistrzem miasta Puławy, mistrzem powiatu puławskiego, następnie bez problemu wygrali zawody rejonowe.W finałach wojewódzkich wystąpiło sześć drużyn. Nasi chłopy drogą losowania trafili do grupy gdzie znalazły się: szkoła podstawowa Chełm i szkoła podstawowa Zamość.

Pierwszy mecz z SP8 Chełm chłopcy wygrali 10:6, a w drugim meczu grupy z Zamościem wygrali 10:4, tym samym zapewniając sobie miejsce w finale. W drugiej grupie zmierzyły się drużyny z Lublina, Terpentyny oraz gospodarz Łuków. Właśnie to drużyna z Łukowa trafiła do finału.

Finał był bardzo zaciętym spotkaniem. Od początku lekka przewaga po stronie gospodarzy (do przerwy 5:7). Po przerwie chłopcy z Łukowa wrzucili drugi bieg i odjechali naszym chłopcom na 4 bramki. Chłopcy z puławskiej "szóstki" nie poddali się i doprowadzili do remisu. Niestety dwie nieudane akcje w ataku sprawiły że Łuków odskoczył na dwie bramki i wynik finału został przesądzony.

Łuków ostatecznie wygrał 14:11. Drugie miejsce w województwie jest wielkim sukcesem chłopców z SP6 i nagrodą za wykonaną ciężką prace.

Warto dodać ze najskuteczniejszym zawodnikiem naszego zespołu był Piotr Mielczarski, który zdobył aż 23 bramki.

Chłopcy wystąpili w następującym składzie: Banach Mikołaj, Choina Mikołaj, Fenik Kacper, Giza Franciszek, Kędziora Wiktor, Mielczarski Piotr, Nogal Kacper, Pyska Aleksander, Walaszczyk Kamil, Warda Karol, Wdowiak Filip, Woźniak Wiktor.

Trener: Maciej JeżynaOgłoszenia

Kredyt na 500+

Kredyt na świadczenia z MOPSu i GOPSu oraz 500+...

sprzedam sad

SPRZEDAM sad o pow. 0,68 ha, (wiśnia 0,38 ha i 5...

Koncert bluesowy Jonn del Toro...

Muzycznym gościem tegorocznej edycji Puławskiego...

Centrum kruszyw ogrodowych, drogowych...

Ozdobne kamienie ogrodowe -grys, żwir, otoczaki,...

Skup zboża paszowego i konsumpcyjnego...

Skup zboża paszowego i konsumpcyjnego pszenicy...

Przedstawiciel sklepu mobilnego

Firma „abc na kołach” sieć mobilnych sklepów...

{**}