Pogrom Karmanowice (od lewej): Bartosz Kozak, Sylwester Wrzesiński, Stanisław Matraszek, Jakub Wrzesiński, Jakub Gołąbek, Marcin Lewtak, Marcin Jabłoński.

Mecze na styku w Klementowicach

Ciekawe i wyrównane spotkania mogli obejrzeć kibice na arcytrudnym boisku przy ZSA w Klementowicach w drugiej kolejce Czempions Ligi 2019.
W pierwszym meczu po bramce samobójczej Pogrom Karmanowice zwyciężył 1:0 z obrońcą tytułu Dębem Klementowice. Niestety wysoka trawa niczym woda na murawie w pamiętnym meczu Polski na MŚ w 1974 roku uniemożliwiała grę po ziemi obu drużynom. O dziwo w takich warunkach Karmanowice zdecydowanie lepiej sobie radziły pomimo, że w swojej miejscowości mają komfortowe warunki do uprawiania piłki nożnej w postaci ogólnodostępnego Orlika ze sztuczną nawierzchnią. Jednak jest to już Gmina Wąwolnica. O takich warunkach Klementowice niestety mogą tylko pomarzyć. Starania mieszkańców Klementowic jak i UKS Klementovia o jakieś "ludzkie boisko" w Urzędzie Gminy Kurów, od dwóch lat jest niezauważalne.

W drugim meczu kolejki Team Spirit już na "wykoszonej trawie" wyszarpał zwycięstwo na 80 sekund przed końcem meczu, wygrywając 1:0 z ekipą XYZ. Autorem atomowej bramki został doktor historii w ZSA w Klementowicach - Wojciech Witkowski. Dzięki temu zwycięstwu Team Spirit pozostaje na prowadzeniu w ligowej tabeli, co jest sporą niespodzianką.

W następnej kolejce dojdzie do prawdziwego hitu, bowiem naprzeciw siebie staną niepokonani w tym sezonie w Czempions Lidze Team Spirit oraz Pogrom Karmanowice. Co ciekawe, w składach obydwu drużyn są: nauczyciele, ratownicy WOPR, trenerzy piłki nożnej, trenerzy pływania czy narciarstwa, jak również uczniowie i absolwenci ZSA w Klementowicach. Taka mieszanka amatorów piłki "kopanej" dodaje tylko kolorytu niezwykle lubianej amatorskiej lidze piłki nożnej, którą prowadzi Uczniowski Klub Sportowy Klementovia.

 

 

 

WYNIKI 2. KOLEJKI

Pogrom Karmanowice - Dąb Klementowice 1:0 (1:0)

Bramka: Jakub Tarkowski 17` (s).

Pogrom: Jakub Wrzesiński, Sylwester Wrzesiński, Stanisław Matraszek, Marcin Jabłoński, Marcin Lewtak, Jakub Gołąbek, Bartosz Kozak.

Dąb: Norbert Korecki, Jakub Tarkowski, Piotr Kosiński, Kamil Saran, Tomasz Rodzik, Kacper Jasiocha, Karol Grykałowski, Mirosław Mączka, Michał Tarkowski.

 

Team Spirit - XYZ 1:0 (0:0)

Bramka: Wojciech Witkowski 39`.

Team Spirit: Wojciech Witkowski, Krystian Bartuzi, Daniel Kowalik, Adrian Nakonieczny, Tomasz Krupa, Andrzej Jarzynka, Damian Rodzik.

XYZ: Mateusz Sowiński, Danh Vu An, Dmytro Levchenko, Vladyslav Kulbovski, Mateusz Syroka, Przemysław Sowiński, Damian Skórski.

 

FC Nottingham - pauza

 

L.p. Nazwa zespołu Mecze Punkty Bramki
1 Team Spirit 2 6 8:1
2 Pogrom Karmanowice 2 6 5:2
3 Dąb Klementowice 1 0 0:1
4 XYZ 2 0 2:5
5 FC Nottingham 1 0

1:7

 

NAJSKUTECZNIEJSI

4 gole - Krystian Bartuzi (Team Spirit)

3 gole - Daniel Kowalik (Team Spirit), Marcin Lewtak (Pogrom Karmanowice)