Ostatnie Odliczanie (w górnym rzędzie od lewej): Marcin Wręga, Bartosz Kozak, Paweł Stasiak, Jakub Wrzesiński (w dolnym rzędzie od lewej): Krystian Kałdonek, Daniel Kruk, Kamil Gawlik.

KLEM-LIGA większa niż III liga

Na początku marca rozpoczęły się rozgrywki dla amatorów siatkówki z powiatu puławskiego pod nazwą KLEM-LIGA "6". Tradycyjnie już zmagania siatkarzy odbywają się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Agrobiznesu w Klementowicach.  
W tym roku do rozgrywek zgłosiło się aż osiem drużyn, co jest rekordem w dotychczasowej, sześcioletniej historii KLEM-LIGI, prowadzonej przez Uczniowski Klub Sportowy Klementovia. Dla porównania III liga prowadzona przez Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej liczyła w tym roku tylko siedem drużyn, a kluby w niej uczestniczące były porozrzucane po całym województwie: Biała Podlaska, Chełm, Końskowola, Nałęczów.

 

Tegoroczne rozgrywki KLEM-LIGI zostały dofinansowane przez Urząd Gminy Kurów, a pieniądze pozyskane przez UKS w ramach konkursu na realizacje zadań publicznych w głównej mierze zostaną przeznaczone na nagrody rzeczowe, puchary i piłki dla uczestników. Projekt KLEM-LIGA "6" mający na celu upowszechnianie kultury fizycznej w gminie Kurów został wykonany przez Wojciecha Witkowskiego i Andrzeja Jarzynkę - członków zarządu UKS-u Klementovia. Oprócz największej liczby uczestników z gminy Kurów, do tegorocznej rywalizacji o mistrzostwo włączyli się zawodnicy z sąsiednich gmin jak z gminy: Wąwolnica, Końskowola, Kazimierz Dolny, Puławy czy też z Lublina i Zwolenia. Po rekordowym zainteresowaniu tego typu rozgrywkami widać, że w odróżnieniu do rywalizacji w licealiadzie (rozgrywki międzyszkolne), nikomu nie przeszkadza sala gimnastyczna o wymiarach 24 x 12 czy ośmiometrowy strop.

 

W pierwszej niezwykle wyrównanej kolejce każda z drużyn wygrała chociażby seta, a o końcowym sukcesie decydowało doświadczenie nabyte w poprzednich latach w KLEM-LIDZE. Najlepszy start w tym sezonie zanotował Strong Klem, czyli drużyna nauczycieli z: Klementowic, Kurowa, Piotrowic, Sadurek i oczywiście z doktorem Piotrem Dytkowskim na czele, którzy pokonali CKM Czarnych Karmanowice. Drugie miejsce zajmują obrońcy tytułu drużyna LaVidaLoca, w składzie której znajdują się siatkarze z gminy Końskowola. Mistrzowie poprzedniego sezonu musieli zagrać na maxa, by sprostać najmłodszej drużynie ligi - Team Kurów.

 

Trzecie miejsce z kompletem punktów przypadło debiutującej w KLEM-LIDZE ekipie FC Cieciorka złożonej z zawodników z Lublina i Zwolenia. Wszystkie trzy ekipy wygrały w takim samym stosunku 3:1. W najciekawszym spotkaniu Gumisie w skład których wchodzą pierwsi triumfatorzy KLEM-LIGI z 2015 roku pokonali 3:2 drużynę pod nazwą Ostatnie Odliczanie, czyli uczniów i absolwentów ZSA w Klementowicach.

 

Niestety, ale w związku z występującym zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i w trosce o ochronę zdrowia wszystkich uczestników KLEM-LIGI, zarząd UKS Klementovia zawiesił do odwołania rozgrywki.

 

 

WYNIKI 1. KOLEJKI

Strong Klem – CKM Czarni Karmanowice 3-1 (25-12, 23-25, 25-21, 25-20)

Strong Klem: Wojciech Witkowski, Piotr Dytkowski, Wojciech Wręga, Sebastian Wójciak, Katarzyna Jarzynka, Marcin Byzdra, Krystian Bartuzi, Andrzej Jarzynka.

CKM Czarni Karmanowice: Przemysław Gawda, Michał Dobrowolski, Kamil Dysput, Paweł Dysput, Sebastian Kuzioła, Mateusz Telej, Bartłomiej Migdal.

 

Ostatnie Odliczanie – Gumisie 2-3 (20-25, 19-25, 25-23, 27-25, 12-15)

Ostatnie Odliczanie: Jakub Wrzesiński, Bartosz Kozak, Kamil Gawlik, Daniel Kruk, Krystian Kałdonek, Paweł Stasiak, Marcin Wręga.

Gumisie: Piotr Matyjaszek, Kamil Kruk, Patryk Kęsik, Jakub Samiec, Tomasz Kędra, Justyna Niezabitowska, Julia Kruk.

 

Team Kurów – LaVidaLoca 1-3 (17-25, 25-19, 17-25, 17-25)

Team Kurów: Sebastian Tkaczyk, Aleksander Janicki, Michał Janczak, Krystian Jabłoński, Oliwia Chrzan, Magdalena Bockowska, Ola Kula, Angelika Kopińska, Anna Wyskwar.

LaVidaLoca: Daniel Kowalik, Norbert Siedlecki, Tomasz Ciotucha, Jarosław Kowalik, Mariusz Harmasz, Damian Rodzik,  Bartłomiej Kozak.

 

FC Cieciorka – KW Gloria Victis 3-1 (18-25, 25-20, 25-17, 26-24)

FC Cieciorka: Mateusz Koniarz, Mateusz Styczyński, Paweł Babut, Bartosz Kozak, Łukasz Miazga Arkadiusz Madejek, Mateusz Rogala, Mateusz Hernas, Bartosz Goluch.

KW Gloria Victis: Michał Tarkowski, Jakub Tarkowski, Adrian Bieniek, Ewa Samorek, Albert Samorek, Przemysław Robak.