Powiślak bez trenera!

19 maja był ostatnim dniem, kiedy za wyniki Powiślaka odpowiadał Łukasz Giza. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.Popularny "Gizmen" został szkoleniowcem Powiślaka 28 czerwca 2017 roku, kiedy zastąpił na stanowisku Marka Nowaka. Związany z klubem był od sezonu 2013/2014, na początku w roli zawodnika, później w roli asystenta, kończąc na roli pierwszego szkoleniowca. W trakcie swojego pobytu zdobył Puchar Polski na szczeblu okręgu lubelskiego oraz zajmował wysokie miejsca w tabeli IV ligi.

- Chciałbym podziękować zarządowi klubu za te siedem lat spędzonych w Powiślaku. Przeszedłem w tej drużynie ekstremalną ścieżkę, czyli od zawodnika, poprzez asystenta, skończywszy na pierwszym trenerze. W szczególności chciałbym podziękować prezesowi Arturowi Suszkowi za to, że dał mi szansę prowadzić zespół na czwartoligowym poziomie, można powiedzieć bez doświadczenia. Mam nadzieję, że się nie zawiódł, bo uważam, że dosyć fajnie wszystko wyglądało. Cóż mogę więcej powiedzieć. Przez obecną sytuację, przez panującego wirusa zmieniły mi się koncepcje w głowie odnośnie dalszej przyszłości. Chciałbym na obecną chwilę trochę odpocząć, aczkolwiek jeżeli trafi się jakieś fajne wyzwanie to może się go podejmę. Można powiedzieć jednym słowem, chociaż dziwnie to brzmi, że człowiek się trochę "wypalił". Chciałbym poszukać trochę innych wyzwań. Ze swojej strony najserdeczniejsze podziękowania dla wszystkich związanych z tym klubem. Życzę przede wszystkim, żeby Powiślak spokojnie w tej lidze grał, bo myślę, że akurat ta liga jest adekwatna dla tego zespołu. Zawsze było tak, że Powiślak był ceniony i mam nadzieję, że tak zostanie." - tak o zaistniałej sytuacji wypowiedział się trener Łukasz Giza.

Nazwisko nowego szkoleniowca zostanie ogłoszone w najbliższym czasie. O sytuacji będziemy informowali na bieżąco. Do tego momentu obowiązki pierwszego trenera Powiślaka będzie pełnił Michał Bicki.