65-lecie ZPIT Powiśle. Fotograf: Dominik Kęsik

65 lat minęło, czyli jubileusz "Powiśla"

To jeden z najbardziej znanych zespołów tanecznych w Puławach. Tańczą w nim zarówno najmłodsi, jak i starsi. Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" skończył 65 lat. Z tej okazji przez cały weekend grupa świętowała m.in. występami w Końskowoli oraz w Puławach.Okrągła rocznica

Pierwsze uroczystości zaczęły się w ubiegły piątek (28.09). Poprzedziła je msza św. w intencji członków Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle" w Końskowoli oraz koncert w Gminnym Ośrodku Kultury im. Kazimiery Walczak. Następnego dnia w hali Zespołu Szkół Technicznych w Puławach odbył się koncert galowy, który pod hasłem "65 lat grania i tańcowania dla Ojczyzny Niepodległej" był zadedykowany wszystkim "powiślakom". Na ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć dawnych wychowanków "Powiśla". Zabrakło wieloletniej kierowniczki zespołu - Aleksandry Rolskiej, która od tego roku jest na emeryturze. Na imprezie pojawili się m.in. kandydaci na prezydenta Puław - Janusz Grobel i Bożena Krygier.

"Mamcia" patronem zespołu

Najważniejszym punktem wydarzenia było nadanie Zespołowi Pieśni i Tańca "Powiśle" patrona. W związku z obchodami 65-lecia grupa od ubiegłej soboty będzie się nazywać Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" im. Kazimiery Walczak "Mamcia". Wzruszenia nie krył sam Grzegorz Walczak - syn pani Kazimiery, który podziękował wszystkim zgromadzonym. Niedzielną imprezę zakończył koncert jubileuszowy dedykowany mieszkańcom Puław.


Galeria zdjęć: