W Puławach, Kazimierzu, Nałęczowie i Markuszowie dogrywka

Grobel kontra Maj w Puławach, Pisula kontra Pomianowski w Kazimierzu, najprawdopodobniej Jarosiński i Pardyka w Nałęczowie oraz Łowczak i Łuczywek w Markuszowie. Wyborcy w tych gminach 4 listopada ponownie będą musieli pofatygować się do lokali wyborczych.Dogrywka na prezydenta, burmistrzów i wójta

 

Niedzielne głosowanie nie przyniosło rozstrzygnięcia w czterech gminach powiatu puławskiego.

 

W Puławach za dwa tygodnie przyjdzie zmierzyć się najprawdopodobniej obecnie urzędującemu Januszowi Groblowi i radnemu Pawłowi Majowi. Do momentu zamknięcia tego numeru Wspólnoty wciąż spływały dane z obwodowych komisji wyborczych. Obaj kandydaci zdobyli powyżej 30% głosów, z przewagą Janusza Grobla.

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że mieszkańców Kazimierza też czeka głosowanie w drugiej turze wyborów na burmistrza. Walka była zacięta, a kandydaci osiągnęli podobną liczbę głosów. 841 - Andrzej Pisula, 817 - Artur Pomianowski, 743 - Krzysztof Wawer, 525 - Marek Kubiś, 179 - Adam Gębal.

 

- Walka była wyrównana. Niewielka liczbą głosów przeszliśmy z moim obecnym zastępcą do drugiej tury. Teraz wynik zależy od tego, którego z nas poprą wyborcy  pana Wawra, Kubisia i Gębala - komentuje Andrzej Pisula, który 4 listopada zmierzy się z Arturem Pomianowskim.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).