Inauguracja Rok Kulturalnego 2018/2019. Fotograf: Dominik Kęsik

To do nich należał ten rok (galeria)

Udowadniają wszystkim, że mają talent nie tylko do śpiewu, ale i także do tańca. Już po raz kolejny podczas uroczystej Inauguracji Roku Kulturalnego 2018/2019 puławscy artyści otrzymali nagrody za całokształt artystycznej pracy. Gali towarzyszyły różne występy i atrakcje.Już po raz drugi widowisko odbyło się w Hotelu Trzy Korony nad Wisłą. Na początku wystąpili młodzi wykonawcy, którzy szlifują głos pod opieką Zbigniewa Jonaka i zdobywają liczne nagrody podczas różnych konkursów muzycznych.

W mieście funkcjonują trzy instytucje kultury. Pierwszy z nich to puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika", który aktualnie jest w remoncie. Prezydent podkreślał, że prace remontowe zostaną zakończone na przełomie 2019/2020 roku. Drugą instytucją jest Biblioteka Miejska, która ma 7 filii na terenie miasta. Główna placówka znajdująca się na ulicy Głębokiej podczas imprez kulturalnych nie jest w stanie pomieścić wszystkich osób. Pomysłem prezydenta Grobla jest wybudowanie ósmej filii w Puławach. Ostatnią instytucją jest Muzeum Czartoryskich, które funkcjonuje już od 2 lat. Możemy tam znaleźć m.in. zbiory z Krakowa.

Najważniejszą częścią imprezy było wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Puławy za zasługi w puławskiej kulturze, a także za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Kategorie zostały podzielone na trzy części. W kategorii "Puławski Talent" wyróżnienia odebrało 11 osób w wieku od 12 do 20 lat. Nagrody doroczne powędrowały m.in. do Katarzyny Grudzień czy Anny Filipiak – Matras (instruktorki teatralne z POK "Dom Chemika"). Wyróżnienie otrzymał także Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle". 7 artystów odebrało nagrody w ostatniej kategorii, czyli za całokształt na rzecz działalności artystycznej. Uroczystość uświetnił koncert zatytułowany "Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz - 90 lat minęło". Zespół wykonał na scenie jazzowe aranżacje z popularnych motywów filmowych i serialowych m.in. z "Czterdziestolatka", "Wojny domowej" czy "Stawki większej niż życie".

Nagrody w kategorii "Puławski Talent":

Julia Ogonowska (Koło Konferansjerów i Recytatorów przy POK „Dom Chemika”, instruktor: Anna Filipiak-Matras)

Julia Surdacka i Krzysztof Jakubczyk (para turniejowa Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”, instruktor: Konrad Grabowski)

Aniela Kapłon i Michał Kułaga (para turniejowa Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”, instruktor: Konrad Grabowski)

Jakub Rogala (wokalista, podopieczny Zbigniewa Jonaka)

Kamila Kotowska (Teatr SPUT², instruktor: Katarzyna Grudzień)

Jan Karol Wiśniewski (Teatr SPUT², instruktor: Katarzyna Grudzień)

Weronika Suszek (wokalistka, podopieczna Zbigniewa Jonaka)

Agata Zając

Iga Pyśkiewicz

 

Nagrody doroczne otrzymali:

Zbigniew Jonak (instruktor wokalny z POK „Dom Chemika”)

Katarzyna Grudzień (instruktorka teatralna z POK „Dom Chemika”)

Anna Filipiak – Matras (instruktorka teatralna z POK „Dom Chemika”)

Magdalena Nowak

Renata Szelewicka-Karolik

Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle"

 

Nagrody za całokształt na rzecz działalności artystycznej:

Stanisława Ląkocy (członkini Klubu Twórców Ludowych w POK „Dom Chemika”)

Jadwiga Wawer (członkini Klubu Twórców Ludowych w POK „Dom Chemika”)

Piotr Osiak (członek kapeli ludowej ZPiT „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”)

Andrzej Rotmański (kierownik kapeli ludowej ZPiT „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”)

Bogdan Mirosław Tchórzewski

Renata Stępień

Tigran Haszmanian


Galeria zdjęć: