Danuta Smaga nowym starostą puławskim.

Danuta Smaga nowym starostą puławskim

Przewodnicząca Rady Powiatu Puławskiego kończącej się właśnie kadencji, niebawem pokieruje starostwem. To właśnie ona ma teraz pełnić najważniejszą funkcję w powiecie.O tym, kto znajdzie się w nowym zarządzie powiatu puławskiego mówiło się już od ogłoszenia wyników wyborów z 21 października. Większość mandatów zdobyli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Rola rządzącego dotąd Polskiego Stronnictwa Ludowego została zmarginalizowana – do rady weszli tylko trzej kandydaci PSL – obecny starosta Witold Popiołek, Waldemar Żaba oraz ustępujący ze stanowiska wójt gminy Kurów Stanisław Wójcicki. Wiadomo, że Popiołek na pewno nie zachowa stanowiska, bo w tej kadencji karty będzie rozdawać partia rządząca.

Na giełdzie nazwisk, które padały jako potencjalni członkowie zarządu powiatu od początku pojawiali się Danuta Smaga, Leszek Gorgol i Jan Ziomka. Szef lokalnych struktur PiS poseł Krzysztof Szulowski zaznaczał również, że skład nowego czteroosobowego zarządu zostanie odmłodzony. W tym kontekście mówiło się o tym, że skład może zasilić również Grzegorz Kuna albo Mariusz Wicik.

Decyzja o tym, kto ostatecznie obejmie stanowisko starosty puławskiego zapadła na nieformalnym zebraniu członków puławskiego środowiska PiS. Stery po Witoldzie Popiołku przejmie Danuta Smaga, która przez cztery ostatnie lata przewodniczyła obradom rady powiatu.

Na co dzień Smaga jest dyrektorem Gimnazjum im. J.Ossolińskiego w Gołębiu. Obecnie na tym etapie edukacji naukę kontynuuje ostatni rocznik gimnazjalistów. Potem, zgodnie z obowiązującą reformą edukacji, gimnazja zostaną zlikwidowane. Zatem z końcem sierpnia przestałaby pełnić funkcję dyrektora szkoły. W tej sytuacji, aby objąć stanowisko starosty już teraz musi zrezygnować z kierowania placówką.

Na razie zarząd lokalnych struktur PiS nie zdradza, kto oprócz Danuty Smagi wejdzie do zarządu powiatu. Nieoficjalnie mówi się, że w kierowaniu starostwem będą ją wspierać Gorgol, Ziomka i Kuna. Również obecny wicestarosta Michał Godliński nie pozostanie bez ważnej funkcji. Najprawdopodobniej to właśnie on będzie teraz Przewodniczącym Rady Powiatu Puławskiego.