Uroczystość Złotych Godów w Puławach - 4 grudnia 2018 r.. Fotograf: KW

Pierwsze Złote Gody z nowym prezydentem Puław

Paweł Maj odznaczył 14 małżeństw z 50 - letnim stażem.- Takich ludzi trzeba doceniać i szanować - mówił włodarz miasta.W sobotę 1 grudnia w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego odbyła się uroczystość odznaczenia Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie czternastu par z Puław, które przeżyły w związku małżeńskim ponad 50 lat. Była to wyjątkowa chwila zarówno dla złotych małżeństw, jak i dla Pawła Maja, który pierwszy raz miał do czynienia z przyjemnym obowiązkiem prezydenta - odznaczenia par medalami.

- Państwo nas wychowali, państwo zbudowaliście to miasto i rejon swoją pracą i swoją postawą. Teraz możemy czerpać z waszego doświadczenia. Jeszcze raz dziękuję wam w imieniu swoim i Prezydenta RP. Takich ludzi trzeba doceniać i szanować - mówił do odznaczonych prezydent.

Podczas uroczystości nie obyło się bez radosnej niespodzianki. Paweł Maj wśród uhonorowanych spotkał swoją nauczycielkę matematyki ze Szkoły Podstawowej nr 2, panią Alicję Lichotę. Po nadaniu odznaczeń poprosiła o głos. - Serdecznie dziękuję, że pan prezydent przyznał się, że go uczyłam. I jak widać moja praca nie poszła na marne - mówiła pani Alicja, szczęśliwa i poruszona. Jej mąż, pan Jan, również nie krył wzruszenia.  

8 grudnia zaplanowano kolejną uroczystość Złotych Godów podczas której odznaczonych zostanie 13 par z miasta Puławy, a także 3 pary z terenu Gminy Puławy.


Galeria zdjęć: