XXIV Ogólnopolski Festiwal Kolęd. Fotograf: Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

XXIV Ogólnopolski Festiwal Kolęd

W ubiegłą niedzielę w Puławach odbył się 24 koncert laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd.



Już po raz drugi impreza gościła w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego. W skład jury wchodzili przewodniczący jury ks. dr Wiesław Hudek, sekretarz jury Anna Filipiak-Matras, Stanisława Małgorzata Ziemnicka, Dominika Ziemnicka, Andrzej Sar, Marcin Król, Ignacy Czeżyk i Andrzej Topolewski. W tym roku oceniono 323 prezentacje (1419 wykonawców), gdzie wystąpiło 221 solistów wokalistów, 7 solistów instrumentalistów, 55 zespołów wokalnych, 19 zespołów wokalno-instrumentalnych, 15 chórów, 5 zespołów instrumentalnych i 8 zespołów rodzinnych. Łącznie w finałowym koncercie pojawiło się 93 uczestników nie tylko z województwa lubelskiego, ale i także z województwa mazowieckiego czy podlaskiego.

 


Wyniki XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd w Puławach.

W grupie wiekowej dzieci przedszkolne i oddziały zerowe:

Kategoria zespoły wokalne

Wyróżnienie
- Tygryski, Językowe Przedszkole Niepubliczne Kraina Wiedzy w Puławach, opiekun: Paulina Kowalik-Chachaj i Elżbieta Pyra
- Antonina Przybyś, Jan Dzięglewski i Alicja Jarosz, Miejskie Przedszkole nr 18 w Puławach, opiekun: Bożena Charchuła i Dorota Matysiak

Kategoria soliści, wokaliści
I Nagroda
- Laura Wąsik, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie, opiekun: Anna Kozak
II Nagroda
- Maria Jakimiuk, Miejskie Przedszkole nr 7 w Puławach, opiekun: Jolanta Kowalczyk i Martyna Markiewicz
- Gabrysia Gajek, Dzielnicowy Dom Kultury SM Czechów w Lublinie, opiekun: Mariusz Deleś
III Nagroda
- Krzysztof Ziarkowski, Oddział przedszkolny w Radawczyku, opiekun: Maria Ziarkowska
Wyróżnienie
- Klara Sasin, Przedszkole Niepubliczne Mini Martynka w Lublinie, opiekun: Marta Chudio

Grupa wiekowa dzieci klas 1-3

Kategoria chóry
I Nagroda
- Chór Dziecięcy Perełki, Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie, opiekun: Barbara Cedrowska

Kategoria zespoły wokalne
II Nagroda
- Trio Żuczki, Dzielnicowy Dom Kultury SM Czechów w Lublinie, opiekun: Mariusz Deleś
Wyróżnienie
- Zespół Wokalny, Szkoła Podstawowa nr 5 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Puławach, opiekun: Małgorzata Rogalna
- Fortissimo, Szkoła Podstawowa nr 10 w Puławach, opiekun: Grażyna Czerska i Małgorzata Stalęga

Kategoria zespoły wokalno-instrumentalne
I Nagroda
- Dziecięcy zespół wokalno-instrumentalny, Młodzieżowy Dom Kultury Pod Akacją w Lublinie, opiekun: Katarzyna Mądra i Izabela Urban
Wyróżnienie
- Anastazja Lech, Estera Wójtowicz i Marysia Romańska, Szkoła Podstawowa im Bolesława Chrobrego, opiekun: Wojciech Władek
- Zuzanna Jońska i Gabriela Muzyka, Stowarzyszenie Społeczna Inicjatywa Krasienina i okolic im. I. Kosmowskiej, opiekun: Agata i Piotr Jońscy

Kategoria soliści, wokaliści
II Nagroda
- Estera Wojtowicz, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Lublinie, opiekun: Wojciech Władek
- Karolina Teter, Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice w Piotrowicach, opiekun: Aleksandra Dąbrowska
III Nagroda
- Oliwier Zawół, opiekun: Konrad Tanewski
Wyróżnienie
- Mateusz Jabłoński, Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie, opiekun: Justyna Abramik
- Alicja Karwowska, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie, opiekun: Grażyna Grymuza

Grupa wiekowa dzieci klas 4-6

Kategoria chóry
I Nagroda
- Chór Dziecięcy Andromeda, Szkoła Podstawowa nr 6 w Otwocku, opiekun: Anna Ćwiklińska
III Nagroda
- Chór Fortissimo, Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Lubelskim, opiekun: Krystyna Piłat
- Cantus Angelus, Zespół Szkół Muzycznych w Radomiu, opiekun: Maria Wrzesińska

Kategoria zespoły wokalne
I Nagroda
- Trója na Szynach, Szkoła Podstawowa nr 2 z Parczewa, opiekun: Joanna Czarnacka
- Mały Zespół Wokalny MGOK, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie, opiekun: Piotr Markowski
II Nagroda
- Zespół Plus, Hajnowski Dom Kultury, opiekun: Marta Gredel
III Nagroda
- Zespół Gama, Szkoła Podstawowa w Nałęczowie, opiekun: Dagmara Wrzos-Piech
Wyróżnienie
- Aplauz, Szkoła Podstawowa w Gołębiu, opiekun: Dorota Jabłońska i Dariusz Kosmowski
- Zespół Wokalny, Szkoła Podstawowa w Górze Puławskiej, opiekun: Grzegorz Kowalczyk
- Zespół Wokalny, Szkoła Podstawowa w Opatkowicach, opiekun: Dorota Goluch
- Dziecięcy Zespół Ludowy Reczka, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja, opiekun: Ewa Semeniuk

Kategoria zespoły wokalno-instrumentalne
II Nagroda
- Dziecięca Kapela Ludowa, Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej, opiekun: Dariusz Gołofit

Kategoria zespoły instrumentalne
II Nagroda
- Alicja Trocka i Tymoteusz Grobel, opiekun: Małgorzata Trocka
Wyróżnienie
- Pierwsze Skrzypce, opiekun: Maria Moczulska

Kategoria soliści wokaliści
I Nagroda
- Emilia Szcześniak, Łukowski Ośrodek Kultury w Łukowie, opiekun: Monika Sołtyszewska
- Jakub Rogala, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika", opiekun Zbigniew Jonak
II Nagroda
- Martyna Styś, Gminny Ośrodek Kultury w Puchaczowie, opiekun: Justyna Abramik i Krzysztof Zgórski
III Nagroda
- Zuzanna Bochman, Łukowski Ośrodek Kultury, opiekun: Monika Sołtyszewska
- Kinga Wołoszyn, Publiczna Szkoła Podstawowa w Urzędowie, opiekun: Paweł Cieliczko
Wyróżnienie
- Maja Mazurek, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie, opiekun: Joanna Małocha
- Oliwia Dzido, Łukowski Ośrodek Kultury, opiekun: Monika Sołtyszewska-Leśkiewicz
- Natalia Kosmowska, Szkoła Podstawowa w Opatkowicach, opiekun Dorota Goluch

Kategoria soliści, instrumentaliści
Wyróżnienie
- Natalia Kosmowska, Społeczne Ognisko Muzyczne w Puławach, opiekun: Rafał Maciąg

Grupa wiekowa młodzież szkolna

Kategorii chóry
I Nagroda
- Międzyszkolny Chór Cantabile, Szkoła Podstawowa nr 3 imienia Arkadego Fiedlera w Polkowicach, opiekun: Joanna Aurelia Kąca
III Nagroda
- Ergo Cantemus, II Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, opiekun: Gabriela Czyż

Kategoria zespoły wokalne
II Nagroda
- Zespół Angelus, opiekun: Paweł Cieliczko
III Nagroda
- Wiolinki, Szkoła Podstawowa imienia Żołnierzy Bohaterów Armii Krajowej z Lublina, opiekun: Urszula Wnuk
Wyróżnienie
- Duży Zespół Wokalny MGOK, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie, opiekun: Piotr Markowski
- Młodzieżowy Zespół Wokalny OCK, Opolskie Centrum Kultury, opiekun: Ewelina Oroń

Kategoria zespoły wokalno-instrumentalne
I Nagroda
- Szarotki, Szkoły Sióstr Zmartwychwstanek, opiekun: Wiktoria Charczenko
II Nagroda
- Zespół Sekret, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 z Kraśnika, opiekun: Izabela Zdyb
III Nagroda
- Zespół Wokalno-Instrumentalny, Zespół Szkół Europejskich im. Szarych Szeregów, opiekun: Michał Matras
Wyróżnienie
- Zespół FOLKlaski, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Pionkach, opiekun: Monika Płachta Ruba
- Ich Dwóch i Ona, Gminny Ośrodek Kultury w Gościeradowie, opiekun: Jarosław Chmielewski

Kategoria soliści, wokaliści
I Nagroda
- Julia Fijałkowska, Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach, opiekun: Jadwiga Wieżyńska
- Aleksandra Małek, Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim, opiekun: Ewa Woynarowska
- Łukasz Tokarski, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie, opiekun: Czesława Romanowicz
II Nagroda
- Julia Pszczoła, Szkoła Podstawowa im Adama Mickiewicza w Żyrzynie, opiekun: Ludmiła Zahorodna
- Marcelina Makówka, Szkoła Podstawowa nr 1 w Parczewie, opiekun: Edyta Makówka
- Olga Jagieło, Szkoła Podstawowa w Pruszynie, opiekun: Olga Jagieło
- Gabriela Kurzac, Trele Morele punkt Kultury Warszawa, opiekun: Tomasz Krupa
- Damian Śliwiński, Centrum Artystyczne Elizy Sacharczuk w Białymstoku, opiekunowie: Eliza Sacharczuk i Krzysztof Kulikowski
III Nagroda
- Zuzanna Gołąb, Szkoła Podstawowa w Teresinie, opiekun: Magda Ptaszyńska
- Franciszek Barnowski, Klub 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, opiekun: Katarzyna Beda
Wyróżnienie
- Marta Skurka, opiekun: Monika Sołtyszewska-Leśkiewicz
- Karolina Cegłowska, Lubelska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. w Lublinie, opiekun: Monika Sołtyszewska-Leśkiewicz
- Filip Kopeć, LM Studio w Kraśniku, opiekun: Urszula Olszówka
- Patrycja Zawisza, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie, opiekun: Piotr
Markowski
- Inez Czajkowska, III LO im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim,
opiekun: Agnieszka Czajkowska

Grupa wiekowa dorośli

Kategoria chóry
II Nagroda
- Chór Cantata, Opolskie Centrum Kultury, opiekun: Krystyna Piłat
III Nagroda
- Salve Regis, Parafia pw. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku, opiekun: Marzena Goc
Wyróżnienie
- Chór Parafialny Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, Parafia Podwyższenia Krzyża św. w Piaskach, opiekun: Grzegorz Stefaniak

Kategoria zespoły wokalne
I Nagroda
- Chór Stella Maris, Parafia Rzymskokatolicka pw. Bł. Bpa. Władysława Gorala w Lublinie, opiekun: Barbara Cedrowska
II Nagroda
- Zespół Śpiewaczy Rososzanki z Rososzy, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach, opiekun: Sylwia Lange
III Nagroda
- Zespół Śpiewaczy Pelagia, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach, Sylwia Lange
- Zespół Śpiewaczy Moszczanianki z Moszczanki, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach, opiekun: Sylwia Lange
Wyróżnienie
- Zespół Śpiewaczy Babeczki, Gmina Nowodwór, Warowny Paweł

Kategoria zespoły wokalno-instrumentalne
I Nagroda
- Zespół Pieśni i Tańca Jawor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, opiekun: Krzysztof Kramek
II Nagroda
- Zespół Kawęczyn, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kawęczyn, opiekun: Paweł Warowny
- Zespół Vocal, Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej, opiekun: Dariusz Gołofit
III Nagroda
- Kapela Ludowa Rykowiacy, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Rykach, opiekun: Krzysztof Piątek
Wyróżnienie
- Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy Karczmiska z Leopoldowa, Miejsko-Gminne Centrum Kultury, opiekun: Sylwia Lange

Kategoria zespoły instrumentalne
Wyróżnienie
- Adrianna i Gabriela Dobosz, opiekun: Gabriela Dobosz

Kategoria soliści, wokaliści
I Nagroda
- Patrycja Wołos, Kozienicki Dom Kultury im. Bolesława Klimczuka w Kozienicach, opiekun: Piotr Markowski
II Nagroda
- Izabela Jaszczuk, Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach, opiekun: Elżbieta Gruszkowska
III Nagroda
- Karolina Marchlewska, Lubelska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia w Lublinie, opiekun: Aneta Dąbska
Wyróżnienie
- Katarzyna Wisińska, Lubelska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Lublinie, opiekun Monika Sołtyszewska
- Maria Kociuba, Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowie, opiekun: Maria Kociuba

Kategoria zespoły rodzinne
I Nagroda
- Zespół rodzinny Parzyszków i Kamińskich P I K, opiekun: Artur Kamiński
II Nagroda
- Duet rodzinny Natalia i Bartłomiej Lipscy, opiekun: Łukasz Lipski
III Nagroda
- Julia i Marta Wardak, opiekun: Monika Sołtyszewska-Leśkiewicz
Wyróżnienie
- Rozśpiewana Rodzinka, Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach, opiekun: Małgorzata Kuś
- Rodzina Doboszów, opiekun: Edyta Dobosz
- Anastazja Lech z Rodziną, Szkoła Podstawowa im Bolesława Chrobrego w Lublinie, opiekun: Wojciech Władek

GRAND PRIX
Chór Akademicki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, opiekun: Martyna Krasnodębska


Galeria zdjęć: