66 mln zł przeszło im koło nosa

Polska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości nie przyznała dotacji spółce Termy Celejów. - Spółka nie spełniła warunków formalnych statusu przedsiębiorstwa ze względu na powiązanie na MakDomem - tłumaczy Sebastian Bochyński, przedstawiciel inwestora.Odtrąbili sukces

Informacja o tym, że długo oczekiwana inwestycja będzie wreszcie będzie miała szansę realizacji pojawiła się w kwietniu ubiegłego roku. Wtedy to Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju opublikowało listę projektów, które zdobyły dofinansowanie w ramach programu "Polska Wschodnia". W gronie sześciu szczęśliwców znalazł się pomysł spółki "Termy Celejów", który zakłada budowę kompleksu termalnego na bazie odkrytych kilka lat temu źródeł geotermalnych.

Było to to już drugie podejście inwestora - grupy Mak-Dom - do pozyskania dofinansowania. Pierwsze (w 2017 r.) zakończyło się fiaskiem. Wniosek nie zdobył dostatecznej liczby punktów i został odrzucony.

Ale tym razem się udało. Wyceniony w sumie na 139,8 mln zł projekt zdobył 66,7 mln zł ministerialnego dofinansowania, czyli dokładnie tyle, o ile wnioskowano.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).