W tej księdze od 1978 roku do dziś księża odręcznie spisują wszystkie cuda dziejące się za sprawą Matki Bożej Kębelskiej, jakie zgłaszają im wierni. Ks. infułat Jan Pęzioł księgą opiekuje się od 1979 roku.

Matka Boża tutaj czeka na swoje dzieci

Cudowne ozdrowienia, nawrócenia, poczęcia. To tylko nieliczne przykłady łask, jakie zdaniem wiernych spłynęły na nich po wizycie w Wąwolnicy. Wszystkie te historie znalazły się w wydanej na początku września "Księdze Łask Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej".Wąwolnica - lubelska CzęstochowaWąwolnica. Niewielka miejscowość w powiecie puławskim. Jadąc zarówno od strony Lublina, Puław czy Opola Lubelskiego wzrok przyciąga strzelista wieża kościoła p.w. Świętego Wojciecha, zlokalizowanego na wzgórzu. Tuż obok okazałej świątyni z czerwonej cegły znajduje się niewielka kaplica zamkowa. To właśnie tu z ołtarza głównego na swoje dzieci z cudownej figury spogląda Matka Boża Kębelska. Tu w każdą ostatnią sobotę miesiąca jest odprawiana msza o uzdrowienie duszy i ciała. To tu, co roku w pierwszą niedzielę września, kiedy to przypada rocznica koronacji cudownej figury, Plac Różańcowy u stóp wzgórza wypełnia się wiernymi. To właśnie tu każdego dnia spotkać można rozmodlonych ludzi, którzy z odległych zakątków Polski, a nawet świata przyjeżdżają prosić Matkę Bożą o wstawiennictwo i łaski. Tych doświadczyło już wielu. "Księga Łask" świadectwem dla wiernych

Wiele z nich jest zapisana w "Księdze Łask", wydanej 2 września tego roku. Otwarta na pierwszej stronie księga została wyłożona na ołtarzu kaplicy, jako świadectwo dla przybywających tu pielgrzymów. Jej pierwowzorem, do którego dostęp ma wąskie grono osób, jest niepozorny zeszyt formatu A4, w twardej czerwonej okładce ze złotym napisem "Złota Księga". To w niej od 41 lat odręcznie spisywane są historie cudownych ozdrowień, nawróceń, poczęć dzieci i innych łask, jakich dostąpili korzący się u stóp Matki Bożej wierni.
 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).