Karetka.

Szpital w Puławach dostanie karetkę od Browaru Perła

Lubelska firma sfinansuje zakup nowego w pełni wyposażonego ambulansu dla przekształconego w jednoimienny szpital zakaźny puławskiego SP ZOZ-u. Pojazd trafi do Puław na początku kwietnia.Browary Lubelskie "Perła" są już kolejną firmą, która w dobie epidemii podjęła decyzję o wsparciu służb medycznych w walce z kornawirusem. Jak informuje przedsiębiorstwo w komunikacie przesłanym do naszej redakcji postanowiło zakupić specjalistyczny ambulans na potrzeby lecznicy, która w naszym województwie została włączona do ogólnopolskiej sieci szpitali leczących wyłącznie pacjentów z COVID-19.

- Perła od lat angażuje się w projekty ważne dla lokalnego środowiska. Dziś, kiedy nadrzędne znaczenie ma zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, zdecydowaliśmy się wesprzeć walkę, jaką o zdrowie nas wszystkich prowadzą pracownicy puławskiego szpitala. Jako przedsiębiorstwo silnie związane z Lubelszczyzną pragniemy w ten sposób okazać solidarność z mieszkańcami naszego regionu – mówi Andrzej Rutkowski, Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A.

Dlaczego wybór padł akurat na puławską lecznicę.

– Szpital w Puławach to główny ośrodek przeciwdziałania epidemii na tym terenie. Wierzymy, że zakup nowoczesnego ambulansu ratunkowego usprawni niesienie pomocy wszystkim potrzebującym oraz zwiększy bezpieczeństwo personelu medycznego – dodaje dyr. Andrzej Rutkowski.

Jak podkreśla kierownictwo szpitala w Puławach sprzęt na pewno przyda się, szczególnie w czasie, gdy na barkach jego personelu spoczywa tak ważne i odpowiedzialne zadanie.

- Dziękuję Zarządowi i Dyrekcji lubelskiego browaru za pomoc, która trafia do nas w momencie pełnym najtrudniejszych wyzwań – podkreśla Piotr Rybak, Dyrektor SP ZOZ w Puławach i dodaje:

– Nowo zakupiony ambulans będzie służyć pacjentom z objawami zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2, których życie jest zagrożone w związku z dodatkowymi, nagłymi i ostrymi schorzeniami, jak np. udary mózgu, zawały serca czy urazy w wyniku wypadków komunikacyjnych. W obecnej sytuacji niezbędne jest wydzielenie pojazdu do udzielania medycznych czynności ratunkowych dla tych chorych.

Na wsparcie walki z koronawirusem zdecydowały się, jak już wcześniej informowaliśmy, spółki Grupy Azoty. Puławski zakład przekazał na ten cel 750 tys. zł. Pieniądze mają trafić na zakup ambulansu dla SP ZOZ w Puławach oraz specjalistycznego sprzętu dla Ośrodka Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii im. gen. Karola Kaczkowskiego w Puławach.