Premiera spektaklu "Dziób w dziób" Teatru SPUT².

Teatralny Misz-Masz i premiera spektaklu "Dziób w dziób" Teatru SPUT²

Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" zaprasza na Teatralny Misz-Masz i premierę spektaklu Teatru SPUT² pt. "Dziób w dziób".Wydarzenie odbędzie się w piątek, 18 maja 2018 roku o godzinie 17:00 w Puławskiej Galerii Sztuki. Wstęp wolny.

Teatralny Misz-Masz

Jak co roku, młodzi adepci "sztuki żywego słowa" z POK "Dom Chemika", będą mieli okazję do zaprezentowania się przed puławską publicznością w krótkim programie artystycznym pt. "Teatralny Misz-Masz"

Podczas premiery usłyszymy zarówno wiersze jak i fragmenty prozy w wykonaniu: Zuzanny Nowakowskiej (najmłodszej uczestniczki zajęć), Alicji Szkody, Julii Ogonowskiej, Anny Górskiej, Olgi Rozwadowskiej i Pauliny Pajórek. Pojawią się teksty o tematyce miłosnej, humorystyczne, o cierpieniu i tęsknocie jak również o tematyce dnia codziennego, a nawet ludowe mówione lubelską gwarą.

Koło Konferansjerów i Recytatorów funkcjonuje od 2015 roku, a jego członkowie, pod opieką prowadzącej Anny Filipiak, odnoszą wiele sukcesów na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Teatralny Misz-Masz

Teatralny Misz-Masz.


"Dziób w dziób" - spektakl oparty na sztuce Maliny Prześlugi pod tym samym tytułem, nawiązuje do tradycji ezopowej bajki zwierzęcej.

Sztuka w wykonaniu Teatru SPUT² opowiada o przygodach małego wróbla Przemka, który dzięki swojej odwadze i honorowej postawie zyskuje sobie uznanie walecznych gołębi. Opowieść rozgrywa się na jednym z miejskich blokowisk, gdzie trwa konflikt pomiędzy zaślepioną pragnieniem władzy subkulturą gołębi, kotem który jest odwiecznym wrogiem ptaków oraz niepozornym wróblem poszukującym swojego miejsca we wspólnocie. We współczesnym świecie zbyt pochopnie oceniamy innych po pozorach. Historia Przemka dowodzi, że nie warto odrzucać nikogo bez dokładnego poznania go. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…

Obsada: 

  • Wróbel Przemek – Diana Białkowska
  • Gołąb Zbigniew – Jan Wiśniewski
  • Gołąb Stefan – Gabriela Pikuła
  • Gołąb Mariolka – Klaudia Korpysa
  • Gołąb Zenio – Kornelia Wójtowicz
  • Gołąb Henio – Daria Przewłoka/Alicja Tarczyńska
  • Gołąb Tosia – Hania Staszak/Julia Grzegorczyk
  • Gołąb Janusz – Martyna Łopuszyńska
  • Kotka Dolores – Zofia Karamon

Scenariusz na podstawie sztuki Maliny Prześlugi

Reżyseria: Katarzyna Grudzień

Premiera spektaklu "Dziób w dziób" Teatru SPUT²

Premiera spektaklu "Dziób w dziób" Teatru SPUT².