Premiery Teatrów "Figielek" i "Agrafka" na Dzień Dziecka.

Premiery Teatrów "Figielek" i "Agrafka" na Dzień Dziecka

Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" zaprasza wszystkie dzieci oraz ich rodziców do wspólnego świętowania Dnia Dziecka. Z tej okazji zespoły teatralne działające pod po kierunkiem instruktorki Anny Filipiak przygotowały dwa spektakle.Wydarzenie odbędzie się w piątek, 1 czerwca (Dzień Dziecka) 2018 roku o godzinie 17:00 w Puławskiej Galerii Sztuki. Wstęp: wejściówki – do odbioru na portierni POK "Dom Chemika".

"Urodziny Skrzata Borówki"

Bajka teatralno-muzyczna pt. „Urodziny Skrzata Borówki" opiera się na autorskim scenariuszu opracowanym przez instruktora z Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika" - Annę Filipiak. W przedstawieniu biorą udział dzieci w wieku 6 i 7 lat. Mali aktorzy z Dziecięcego Teatrzyku „Figielek", wcielają się w rolę leśnych skrzatów, które zamieszkują na pięknej, leśnej polanie, gdzie przeżywają niezliczone przygody.

Bajka opowiada o jednym dniu z życia fantastycznych mieszkańców lasu. Tego dnia skrzaty zapominają o urodzinach swojego najstarszego przyjaciela - Borówki. Z pomocą przychodzi jednak mądre słoneczko, które służy skrzatom dobrymi radami. Co tego dnia zrobią skrzaty? Czy Borówka będzie celebrował swoje urodziny? Czy wszyscy zapomnieli o święcie? Jak skończy się ten dzień?Tego wszystkiego dowiecie się podczas premiery.

  • Scenariusz i reżyseria spektaklu: Anna Filipiak
  • Opracowanie muzyczne: Michał Matras
  • Scenografia: Andrzej Łukasiewicz

"Gang Wróżek", w wykonaniu Teatru "Agrafka" Osiedlowego Domu Kultury "Amik"

Przedstawienie jest adaptacją bajki o bardzo nietypowych siostrach-wróżkach, które mieszkają razem i płatają innym figle. Są zabawne, leniwe i czasami miewają zmienne humory. Uwielbiają chrupki i piją gazowane napoje. Chcą pomagać innym, ale ich pomoc, nigdy nie przynosi dobrych efektów. Czy to wróżki, czy jednak małe czarownice? Oceńcie sami.

  • Reżyseria: Anna Filipiak
  • Opracowanie muzyczne: Michał Matras
  • Scenografia i kostiumy: Katarzyna Kuta i Beata Biaduń-Sierocka

Teatr "Agrafka" funkcjonuje od 4 lat, pomysłodawcą i założycielem jest prowadząca grupę Anna Filipiak. Zajęcia teatralne przeznaczone dla dzieci w wieku 8-12 lat.

Premiery Teatrów "Figielek" i "Agrafka" na Dzień Dziecka

Premiery Teatrów "Figielek" i "Agrafka" na Dzień Dziecka.