Sylwester Miejski w Puławach

Urząd Miasta Puławy zaprasza na miejskiego Sylwestra, który odbędzie się na Placu Chopina. W tym roku o północy nie wystrzelą fajerwerki. 

Od kilku lat mieszkańcy Puław przychodzą na Plac Chopina, aby hucznie przywitać nadchodzący nowy rok. Tegoroczny Sylwester miejski rozpocznie się o 23:00 i będzie trwał dwie godziny. Organizatorzy zapowiadają dobrą zabawę.

- Na scenie zagra zespół JMM Band w składzie: Jadwiga Malinowska, Mateusz Kowalczyk i Michał Głos. Tradycją naszego Sylwestra jest składanie o północy życzeń mieszkańcom przez władze naszego miasta - opowiada Łukasz Kołodziej z Urzędu Miasta w Puławach.

Pracownik UM w dalszej części rozmowy informuje, że puławianie o północy nie obejrzą pokazu fajerwerków ze względu na bezpieczeństwo ludzi oraz zwierząt.

- W tym roku, decyzją prezydenta miasta, nie będziemy używali środków pirotechnicznych. Zdajemy sobie sprawę, że fajerwerki pojawią się w mieście przy okazji różnych imprez sylwestrowych, ale my wycofaliśmy ten element programu. Huk towarzyszący pokazom pirotechnicznym jest powodem niepokoju u dzieci czy osób starszych a dla wielu zwierząt domowych jest źródłem dużego stresu oraz dezorientacji. Mimo tego mamy nadzieję, że mieszkańcy zgromadzeni na Placu Chopina w noc sylwestrową będą się dobrze bawić i z radością przywitają nowy rok - przyznaje Kołodziej.

Koszt całej imprezy będzie wynosić około 25 000 zł.

- Mieszkańcy zazwyczaj przychodzą na Plac Chopina chwilę przed północą, następnie przed godziną pierwszą rozchodzą się na własne imprezy. Możliwe, że w przyszłym roku zmienimy formułę wydarzenia - informuje na koniec pracownik urzędu miasta.