Bieg Zielonych Sznurowadeł. Fotograf: Fundacja BezMiar

Bieg Zielonych Sznurowadeł

17 marca (niedziela) w Puławach coroczne święto pasjonatów biegania i chodzenia z kijkami nordic walking.5. edycja Biegu Zielonych Sznurowadeł na dwóch dystansach: 5 kilometrów i półmaratonu oraz 2 edycja zawodów w nordic walking Zielona Puławska Piątka. Każdego roku półmaraton traktowany był jako bieg główny. W jubileuszowej edycji zawodnicy startujący na dystansie 5 km również mogą liczyć na moc wyróżnień. Nagradzani będą zawodnicy w kategoriach OPEN i kategoriach wiekowych. Wyróżnione zostaną również najlepsze drużyny. Odrębna klasyfikacja będzie prowadzona dla mieszkańców Miasta Puławy.
Wszystkie trasy posiadają atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Wydarzenie połączone jest z akcją charytatywną: zbierane są środki higieniczne i bielizna dla dziewczynek i chłopców w wieku od 10 do 20 lat, wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Puławach oraz Specjalnego Ośrodka Wychowawczego, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Puławach. dary będzie można składać w biurze zawodów czynnym dzień przed zawodami w Galerii Zielona oraz w dniu zawodów.
Chętnych zachęcamy do zapisów. Na listach startowych połowa miejsc jest już zajęta. Organizatorzy spodziewają się, że limit miejsc wyczerpie się na długo przed planowanym zamknięciem elektronicznych zapisów.
Więcej informacji na www.bezmiar.org

Dodatkową niespodzianką do półmaratończyków jest udział w Koronie Półmaratonów Lubelszczyzny. Ta inicjatywa została powołana po raz pierwszy w tym roku przez największych organizatorów półmaratonów Lubelszczyzny, a półmaraton w Biegu Zielonych Sznurowadeł w Puławach otwiera cykl tych biegów.