Policja. Fotograf: KWP w Lublinie

Pomógł zatrzymać nietrzeźwą

Ponad 3 promile alkoholu miała w organizmie 43-latka, kierująca samochodem osobowym marki Fiat Punto. Kobieta zatrzymana została dzięki informacji przekazanej przez innego uczestnika ruchu drogowego.Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 14:40. Do dyżurnego radzyńskiej jednostki zadzwonił jadący ulicami Radzynia Podlaskiego mężczyzna, który twierdził, że kierowca jadącego przed nim samochodu osobowego marki Fiat Punto wykonuje niebezpieczne manewry i najprawdopodobniej znajduję się w stanie nietrzeźwości. Dzwoniący mężczyzna cały czas podążał za fiatem, na bieżąco podając dyżurnemu swoje położenie. Dzięki temu funkcjonariusze natychmiast dotarli na miejsce, gdzie znajdował się podejrzany samochód. Jego kierująca zatrzymała się na ul. Ogrodowej w Radzyniu Podlaskim.

Zgłaszający jednoznacznie wskazał kto kierował autem, opisując dokładnie całe zdarzenie. Okazało się wówczas, że podejrzenia zgłaszającego były słuszne. Kierującą osobowym fiatem okazała się 43-letnia kobieta, mieszkanka Radzynia Podlaskiego. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jej organizmie. W rozmowie z funkcjonariuszami oświadczył, że to nie ona kierowała lecz jej kolega, którego danych personalnych nie była w stanie podać.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.