O bezpieczeństwie z przedszkolakami. Fotograf: KPP w Radzyniu Podlaskim

O bezpieczeństwie z przedszkolakami

Jak bezpiecznie spędzać czas w podczas zabawy? Jak zachować się w przypadku ataku psa? Na te wszystkie pytania odpowiadali wczoraj funkcjonariusze radzyńskiej komendy podczas spotkania z maluchami uczęszczającymi do przedszkola przy Zespole Szkół w miejscowości Ulan-Majorat.Wczoraj wychowanków przedszkola w Ulanie-Majoracie odwiedzili funkcjonariusze radzyńskiej komendy. Dzieci z niecierpliwością czekały na zapowiedzianych gości. W spotkaniu uczestniczyło 4 grupy przedszkolaków. W trakcie pogadanki maluchy zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania po drodze. Wiedzą jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych i poruszać się poboczami dróg. Policjanci uświadomili najmłodszych z jakimi zagrożeniami wiąże się nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Poruszone zostały również tematy dotyczące zagrożeń ze strony osób trzecich. Najmłodsi dowiedzieli się jak powinni zachować się w sytuacji, gdy zaczepione zostaną przez osoby obce. Pod czujnym okiem przewodników psów służbowych maluchy trenowały także bezpieczną postawę
w przypadku ataku psa.

W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, otwartością oraz ogromnym zaciekawieniem szczegółów związanych z pracą policjantów. Obejrzały również sprzęt będący na wyposażeniu Policji. Największym zainteresowaniem cieszył się motocykl, używany na co dzień przez policjantów radzyńskiej drogówki. Każde dziecko, chciało również usiąść za kierownicą radiowozu.

O bezpieczeństwie z przedszkolakami

O bezpieczeństwie z przedszkolakami. Fotograf: KPP w Radzyniu Podlaskim