Czemierniki: Wypadek z udziałem motorowerzysty. Fotograf: KPP w Radzyniu Podlaskim

Czemierniki: Wypadek z udziałem motorowerzysty

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motorowerem podjął manewr skrętu w lewo, w trakcie którego doszło do zderzenia z osobową mazdą. Motorowerzysta z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala.Wczoraj po godz. 12:00 w Czemiernikach na ul. Parczewskiej doszło do zderzenia motoroweru marki Romet z samochodem osobowym marki Mazda.

Jak wstępnie ustalili policjanci radzyńskiej jednostki kierujący motorowerem, 69-letni mieszkaniec gminy Czemierniki, wykonywał manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu. W tym samym czasie kierujący samochodem osobowym marki Mazda Premacy, 63-letni mieszkaniec gminy Drelów, rozpoczął manewr wyprzedzania kierującego motorowerem.

Do szpitala z obrażeniami ciała został przewieziony kierujący jednośladem. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości.

Policja apeluje do kierowców o ostrożność, bezpieczną jazdę oraz zdrowy rozsądek, bowiem kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za innych uczestników ruchu. Nawet najprostsze manewry mogą zakończyć się tragicznie.