Zderzenie trzech pojazdów i roweru. Fotograf: KPP w Radzyniu Podlaskim

Zderzenie trzech pojazdów i roweru

Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca fordem nie dostosowała prędkości do warunków ruchu i uderzyła w pojazd jadący przed nią. Siła uderzenia była na tyle duża, że doszło do kolejnych zderzeń pojazdów. Do szpitala z obrażeniami ciała przewieziono troje pasażerów.Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło dzisiaj około godz. 10:00 miejscowości Marynin na drodze W 814.

Ze wstępnych ustaleń radzyńskiej drogówki wynika, że kierująca pojazdem marki Ford, 29-letnia mieszkanka gminy Wohyń, jechała z prędkością niedostosowaną do panujących warunków ruchu i uderzył w jadącego przed nią Seata. Kierujący nim 38-letni mężczyzna nie zdołał zatrzymać pojazdu i uderzył w poprzedzającego go Opla, który w tym czasie spowolnił jazdę oczekując na możliwość bezpiecznego wykonania wyprzedzenia rowerzystki, która jechała przed nim. W wyniku przemieszczenia się pojazdu marki Opel, uderzona została również rowerzystka.

Troje pasażerów biorących udział w zdarzeniu została przewiezieni do szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Wyniki wykazały, że wszyscy byli trzeźwi.

Za powstałe uszkodzenia w pojazdach za pokwitowaniem zatrzymano kierowcom dowody rejestracyjne. W czasie, gdy na miejscu zdarzenia pracowały służby, na drodze obowiązywał ruch wahadłowy.