Bezpieczni podczas ferii

O tym, jak bezpiecznie spędzić ferie, dowiedziały się dzieci z gminy Wohyń uczestniczące w zimowisku. Dzieci mogły także posłuchać o pracy policjanta, który na co dzień pełni służbę z psem służbowym.W miniony wtorek, 12 lutego policjanci z radzyńskiej komendy uczestniczyli w zimowisku jakie zorganizowane zostało dla dzieci i młodzieży z gminy Wohyń przez Gminne Centrum Kultury oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Wohyniu. W czasie spotkania z dziećmi policjanci omówili zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych. Przedstawiając różne przykłady zachowań, przybliżyli młodzieży zasady bezpiecznych zabaw na stoku, na sankach, czy łyżwach na lodowisku.

Podkreślali, aby nigdy nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne, które nie są przystosowane do bezpiecznego uprawiania sportów zimowych. Następnie omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zachęcali do przestrzegania przepisów przez pieszych i rowerzystów.

    Dzieci mogły także posłuchać o pracy policjanta, który na co dzień pełni służbę z psem służbowym. Czworonożny przyjaciel Ramzes cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych, co potwierdzały liczne pytania ze strony również dorosłych. Na koniec mundurowi życzyli wszystkim uczestnikom spotkania udanego i bezpiecznego, zimowego wypoczynku.