Ferie zimowe w pełni. Dla policjantów jest to również..." />

Bezpieczne ferie w Ulanie

Ferie zimowe w pełni. Dla policjantów jest to również możliwość przypomnienia dzieciom i młodzieży podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przekonały się o tym dzieci, które w ramach akcji "Bezpieczne ferie 2019" spotkały się z policjantami radzyńskiej jednostki w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie Majoracie.Przez cały czas trwania ferii zimowych radzyńscy policjanci prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2019”. Przed weekendem policjanci z radzyńskiej jednostki spotkali się  z uczestnikami zimowiska organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie- Majoracie.

Podczas spotkania, funkcjonariusze poruszyli szereg tematów związanych z zasadami bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówiona została kwestia używania elementów odblaskowych. Nie zabrakło również informacji dotyczących odpowiedzialności jaką ponoszą młodzi ludzie, za łamanie obowiązującego prawa.

Mundurowi przekazali także informacje dotyczące bezpiecznych zachowań podczas spędzania czasu wolnego. Przypomnieli o właściwych zasadach postępowania podczas zabaw na śniegu i lodzie, tak by ferie były wesołe, ale przede wszystkim bezpieczne.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się spotkania z przewodnikiem psa służbowego oraz jego pupilem. Podczas, którego funkcjonariusz przypomniał dzieciom o zasadach postępowania w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia oraz pokazał namiastkę umiejętności policyjnego czworonoga.

 

 


Galeria zdjęć: