Policjanci zabezpieczyli pocisk artyleryjski, który został..." />

Wojenny niewybuch w Ustrzeszy

Policjanci zabezpieczyli pocisk artyleryjski, który został wczoraj znaleziony w rejonie rzeki Białka w miejscowości Ustrzesz. Do jego rozminowania przybyła saperska  Jednostka Wojskowa w Chełmie.Do zdarzenia doszło wczoraj w  Ustrzeszy. Dyżurny radzyńskiej jednostki został poinformowany, że w rejonie rzeki Białka, znaleziony został przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce pojechał policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie.
Okazało się, że znaleziony przedmiot to pocisk  artyleryjski, pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli znalezisko do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.